Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Kapluş mısır yedi - 6.sayfa

Dün guruyla ilgilenirken mısır yiyordum bi mısır tanesi suyun içine düştü. kapluşta yedi?:)sonra bi tane daha attım onuda yedi:)zararı olurmu?

img

arzuunal81

18 yıl 11 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

:))üslubumda ters bişey göremiyorum.ben düşündüğümü savunuyorum.YİNE SÖYLÜYORUM KİMSEYE HAKARET ET_Mİ_YO_RUM.açığınıda yakalamaya çalışmıyorum.bunun bana hiçbir getirisi olmaz.!!! konumuz zaten senin veya bi başkasının açıkları değil ki?? .peki kaplumbağaların mısır gevreği yememeleri gerektiği konusunda da araştırma yapıp bizi bilgilendirirsen sevinirim.o zaman haklısın momo derim.ben bu konuda hiç araştırma yapmadım.Tekrarlıyorum:kaplumbağalara mısır ,mısır gevreği yani konusu geçen besinler verildiğinde severek yiyebiliyorlarsa ve bir zarar görmüyorlarsa bunlarıda yiyebilirler bence.mesela salatalık.sende söylemiştin yetişkin kaplumbağalar sebze ile beslenebilir diye biz zararlı besinlerden bahsetmiyoruz ki zaten..belki zararı olur diye sürekli vermiyoruz da. ama yediklerini belkide zararlı olmadığını düşünüyorum.düşüncem için neden suçlu konumuna düştüm anlayamıyorum!

img

arzuunal81

ÖZEL MESAJ

ben kaplumbağama kim ne derse desin nesqık vereceğim :)

img

by_falcon

19 yıl 4 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu sitede henüz yeniyim ama iki kişiyi tek geçerim falcon ve momo arzucum biraz daha sakin olsan belliki tecrübe KONUŞUYOR..!!

img

septempt

18 yıl 9 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yani diyorsun ki ben kaplumbağamı kafama göre beslerim kimse de bana karaşamaz. iyi sen bilirsin. senin DÜŞÜNCEN bu ise eyvallah naparsan yap. ama burada insanlara deneylerini aktarıyorsan buna karışırım.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar çok merak ediyorum neden yemesi gerekenleri değilde ısrarla başka bişileri kapluşların hayatına sokmaya çalışıyorsunuzki?? tamam yanlışlıkla bişi düştüğünde iç güdüsel olarak gidip yerler kabul ediyorum ama nedennn bu ısrarınız..? ilerisini düşünüyormusunuz çok merak ettim..

img

septempt

ÖZEL MESAJ

kaplumbağalar akvaryumdaki çakılları, termometrenin kırmızı mürekkebinin altındaki bilyeleri (kırılırsa) ve kendi dışkılarını da yerler. yani ne versen yerler. hatta aç kalırlarsa birbirlerini bile yerler. önemli olan doğrusunu yapmaktır. eğer doğada bir kaplumbağa ölürse bu konuda yapabileceğim bir şey yok. yanlış bişey yemiştir veya hastalanmıştır. ama eğer evimdeki kaplumbağa ölürse bunun sorumlusu ben olurum. çünkü o hayvanın ömrü 20-25 yıl kadardır.

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar... kapluş mısır yedi diye ben hergün mısır vermiyorum hatta hiç vermiyorum.belki bi zararı yoktur demek istiyorum..kaplumbağanıza mısır yedirin demiyorum..kaplumbağaların yememesi gerekenler listesi diye bişey var mı???varsa neye dayanıyor? böyle bir bi araştırma yapan var mı???

img

arzuunal81

ÖZEL MESAJ

deneme yanılma serbesttir sanırım sende baya araştırma yapıyorsun bilgilerini bizimle paylaşman dileği ile en kısa sürede belkliyoruz..

img

septempt

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar yarın kapluşumla birlikte mantı açıp yiyaceğiz sizleride beklerim.septempt kardeş sen benim bu dediklerime bişey deme bikaç gün önce tartışma olduda ben ondan yazıyorum :)) momo ben insanları yanış yönlendirmem oke.iyi bak kendine :)

img

by_falcon

19 yıl 4 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sevgili arzuunal81, evet benim kaplumbağalara yasak yiyecekler, zehirli yiyecekler ve faydalı ve faydasız yiyecekler diye bir araştırmam var. hatta hangi besin ne kadar vitamin-mineral-kalsiyum vs içerir, hazır duruyor. kaplumbağana mısır vermen de beni ilgilendirmez. zaten ne zararı ne de faydası var.

by_falcon, bu tartışmanın seninle ilgisi yok. .foruma henüz yeni katıldın ve aylardır emek veren insanlar ile burda dalga geçemezsin. kaldı ki hazırladığın başlık için -her ne kadar yarısı benim yazılarımdan oluşuyorsa da - seni tebrik ettim.

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ