Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Kapluş mısır yedi - 2.sayfa

Dün guruyla ilgilenirken mısır yiyordum bi mısır tanesi suyun içine düştü. kapluşta yedi?:)sonra bi tane daha attım onuda yedi:)zararı olurmu?

img

arzuunal81

18 yıl 11 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sanki sadece yemeğe programlanmışlar.acaba bilerek mi yiyorlar?mesela inekler(kaplumbağa ve inek::))doğada kendilerine zararlı olabilecek otları kokuyla ayırt edebiliyorlar.bulduklarını yemiyolar.

img

arzuunal81

ÖZEL MESAJ

Ama inekler yavruyken ebeveynleri onlara nelerin zararlı nelerin yararlı olduğunu öğretiyorlar.Sanmam ki içgüdüsel olsun.Kapluşlar ama daha yawruyken elimize geçiyor ve hayatlarında hiç nesquik gördüklerini de sanmıyorum.yani ne versen sana güvenip yiyorlar

img

by_falcon

19 yıl 4 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

peki biz neye güvenip veriyoruz???yermi acaba deyip deniyoruz.aslında yanlış yapıyoruz??ebeveynlerinden ayrı büyüyen ineklerde var.bence içgüdüsel.ve bu güdü sanırım kapluşlarda yok.

img

arzuunal81

ÖZEL MESAJ

Biz onlara bilerekte zararlı şeyler vermeyiz.Ama çokta acaip şeyler verilmemeli.Nesquık yiyolar ama vitaminli az veriyorum yinede 2 bilemedin 3 haftada birkere.Fazla şeker de zararlı onlar için

img

by_falcon

19 yıl 4 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence hiç verme Nesquık falan yani ne gerek var

img

hülya999

19 yıl 10 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kapluşlar üzerinde deney yapmanız doğru değil.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba momo, öncelikle yukarıda yazdığım "peki biz neye güvenip veriyoruz???yermi acaba deyip deniyoruz.aslında yanlış yapıyoruz??ebeveynlerinden ayrı büyüyen ineklerde var.bence içgüdüsel.ve bu güdü sanırım kapluşlarda yok. " yorumun bi kısmını yanlış yazdığımı düşünmeye başladım.bizler(en azından ben)kaplumbağaların yaşama-beslenme yada üreme gibi olaylarını araştıran bir bilim adamı değilim.su kaplumbağalarını ve diğer hayvanları seviyorum.imkanlarım dahilindede bakmaya çalışıyorum.insan sevdiği şeye zarar gelsin istemez.kaplumbağalar da zaten beğendiklerini yerler beğenmediklerini yemezler. kimsenin zorla onların burnunu tıkayıp ağızlarına zorla yem verdiğini sanmıyorum??yiyorsa yiyordur yani....senin kadar bizde düşünüyoruz onların sağlıklı büyümesini.

img

arzuunal81

ÖZEL MESAJ

selam arzuunal81 "beğendiklerini yerler beğenmediklerini yemezler. kimsenin zorla onların burnunu tıkayıp ağızlarına zorla yem verdiğini sanmıyorum??yiyorsa yiyordur yani...."böyle bişi nasıl olabilir ama bunu yapan sadece sen değilsin hiç bi kaplumbağa ne su nede kara kaplumbağası doğada peynir, yoğurt ,Nesquık vb.. şeyler bulamazlar ama siz verince yiyolar diye bunları yer anlamına da gelmiyor bizim bünyemiz farklı onlarınki farklı.. kaplumbağalarınızı çok sevdiğiniz için yaptığınızı düşünüyorum tüm bunları ama onlar için sadece iyi bir akvaryum hazırlarsanız ve kaliteli bir yem alırsanız yeterli.. Ayrıca burda birbirimize yardımcı olmak ve bişeyler öğrenmek için varız bi çok arkadaşımız bu foruma ihtiyacı yok kaplumbağalarına bakacak bilgiye sahipler vakit ayırıp burda yazıyorlarsa bilmeyenlere yardımcı olmak içindir "senin kadar bizde düşünüyoruz onların sağlıklı büyümesini."demeye gerek yok düşündüğünü yazmış yazmasak bişey bu seferde forum da kise yok oluyo..tüm bu yazdıklarım sadece sana değil..

img

hülya999

ÖZEL MESAJ

hayvanların doğada hep belirli şeyleri yediklerini nerden bilebiliriz ki?bi sürü zehirli ot,böcek v.s var doğada bunları ayırt edip yiyorlarsa akvaryumdada ayırt edebilip yemelerinde bi sakınca yok.o yüzden zorla kimse yedirmez demek istedim .doğadada peynir mısır v.s bulsalar yiyecekler demekki??yediği şeylerden hastalanıp ölen kaplumbağası olan var mı?yada kaplumbağalar ömürleri boyunca şunları şunları yer başka bişey yemez diye bi kural var mı? ben kaplumbağalar ile ilgili çok şeyi burda öğrendim onun için başta momo ,deepfeshıng ve falcon olmak üzere hepsine teşekkür ederim ama haksız yapılan yorumlara dayanamıyorum.

img

arzuunal81

ÖZEL MESAJ

siz bilirsiniz istediğinizi yedirin kimsenin evine gelip kaplumbağasına sahip çıkcak değilim böyle bi hakkım da yok zaten.. ama yapmışken tam yapın bari yogurdu bi tabak mantını üzerinde verin, peynirin yanında rakı verin, sabah kahvaltıda çay iyi gider şaka bi tarafa da istediğinizi verin siz yemeyin onlara yedirin..

img

hülya999

ÖZEL MESAJ