Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Kapluş mısır yedi - 3.sayfa

Dün guruyla ilgilenirken mısır yiyordum bi mısır tanesi suyun içine düştü. kapluşta yedi?:)sonra bi tane daha attım onuda yedi:)zararı olurmu?

img

arzuunal81

18 yıl 11 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

:))) gerçek doğada yaşayan hayvanlar örneğin:afrika''daki köpek türleri:onlar artık yemek bulabiliyorlar mı yada ekmek?ama evcil köpeklerin çoğu eminim ki ekmek yiyordur.ben herşeyi aa bunu yermi acaba diye vermiyorum kapluşa.benim savunduğum yiyebilecek çok şeyler olabildiği.ayrıca mantının içinde kıyma var ona bayılırlar:))))

img

arzuunal81

ÖZEL MESAJ

mesela bi forumda kaplumbağanın yazan sanırım serbaki idi.çekirge konservesi yapıyorlamış.kaplumbağaların bunları yediğini söylemişti. momo''da kaplumbağaların çekirge yiyip yemediklerini sormuştu.ve orada bende öğrendim ki kaplumbağalar çekirge de yiyor.????ya zararlıysa???? yemiş demekki yiyebiliyorlar.

img

arzuunal81

ÖZEL MESAJ

yiyebilecekleri çok şey olduğu dogru zehirli olmayan böcekler , sinekler vb. (su kap. için) bi çok şey ama Nesquık , peynir yogur, unlu şeyler yememeleri konusunda ki düşüncelerim değişmez.. çok da sıkıcı oldu bu konu artık yani ne dersek diyelim herkes bildiğini okuyo. hem soruyosunuz doğru mu yanlış mı diye hemde kabul etmiyosunuz.

img

hülya999

19 yıl 10 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

haklısın doğru mu yanlış mı diye sormamak lazım.bu oldu zarar gelmedi yada geldi demek lazım.ölüm fanusu deniyor mesela ben öyle olduğunu bilmiyordum.burda öğrendim ama kaplumbağam 3 sene yaşadı orda daha yeni sizler sayesinde akvaryum aldım ama hep aynı hareketlilik ve sağlık içindeydi. bunun doğruluğunu yada yanlış olduğunu kim kanıtlayabilir???neden öldürüyor bu fanuslar?ortam ısısı falan deniyor.doğada hep aynı sıcaklıkta mı yaşıyor bu hayvanlar???ben olmasın demiyorum.keşke herkes aynı koşulları sağlayabilse ama bende fikirlerimi söylüyorum burda öğrendiğim bilgilerin hiç birini uygulamamıştım.ve halada bi kısmını uygulayamıyorum.ama kaplumbağam sağlıklı ve bir sorunu yok????

img

arzuunal81

ÖZEL MESAJ

söyleyebileceğim tek şey ŞİMDİLİK.. Ama inşallah öyle olmaz. insanlarda sigaradan bi nefes çekince yada bi paket içince küt diye ölmüyolar ama her seferinde ömürlerinden bi parça daha gidiyo ve sen bana ne zaman bi sigara uzatsan ben buna hayır demek için kendimi baya zorlarım.demek istediğim her yeyip içilen şey insana yada hayvanlara iyi diye bişey de yok.örnek falan uydumu bilmem çok hızlı yazdım inşallah demek istediğimi anlatabilmişimdir..

img

hülya999

ÖZEL MESAJ

tabiki anladım çok güzel örnek vermişsin.kullandığımız hazır besin maddeleri içlerinde bi sürü kimyasal madde var.sebzelerde bi sürü horman var.hepsi kansorejen madde içeriyor.bazı çalışma ortamları çok zararlı ama biz yiyoruz???çalışıyoruz.????kaplumbağaların yedikleri o hazır yemler ne kadar sağlıklı?sen ada''ya yeşillik yediriyosun sanırım.ya hormonluysa onlar?????

img

arzuunal81

ÖZEL MESAJ

"çekirge konservesi" başlığını tekrar bi okuyun isterseniz. kaplumbağasına ilk defa çekirge veren bi insan da yiyip yemediğini kontrol etmiş olmuyo mu?yediyse vermeye devam etmiyor mu?

img

arzuunal81

ÖZEL MESAJ

Sorunun sebebi bensem eğer merak etmeyin bidaha nesquık vermem :)

img

by_falcon

19 yıl 4 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence ortada bi sorun yok.belki kalıplaşmış düşünceler var

img

arzuunal81

ÖZEL MESAJ

Su kaplumbağaları için çekirgenin zararlı olduğunu sanmıyorum.Ama kara kaplumbağası ve iguunalar için zararlı. su kapbağanıza çekirgeyi verebilirsiniz arada bir peynirden, salamdan,sosisden daha iyi olacağı kesin en azından içinde baharat,yağ,tuz,un,şeker vb. şeyler yok. Ama Serdar Bey kara kaplumbağası ve iguların yiyebileceğini yazmıştı. Yerler fakat zararlı.Su kaplumbağası besleyen sizlersiniz tabi ki bi araştırın tavuk cigeri su kap. için zararlı mesela ama o obur hayvanların verince yediğini de biliyorsunuz. Çekirgede tavuk cigeri gibi zararlı olur mu bilmiyorum. sadece zararı olcağını sanmıyorum. bir örnekte kara kaplumbağaları için ıspanak zararlı verdiğiniz de yiyorlar..yani bunlar yiyo diye bile bile inatla vermek nasıl bi sevgi anlamak zor..

img

hülya999

ÖZEL MESAJ