Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Kapluş mısır yedi - 5.sayfa

Dün guruyla ilgilenirken mısır yiyordum bi mısır tanesi suyun içine düştü. kapluşta yedi?:)sonra bi tane daha attım onuda yedi:)zararı olurmu?

img

arzuunal81

18 yıl 11 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm bu gün kapluş ailemize 5. üye olan mıkelangelo yu aldık bizim kapluşlar karasineklere bayılıyor yaz bitmeden denemenizi tavsiye ederim.Bence en doğal besin onlar için şimdilik o görünüyor by_falcon nun da dediği gibi burası türkiye :)bari bildiğimiz bişi yemiş oluyorlar..

img

septempt

18 yıl 9 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

KATILIYORUM :))

img

by_falcon

19 yıl 4 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

verdiğim bilgiler bilimsel kaynaklara, sürüngenbilimcilerin tavsiye ve bilgilerine ayrıca da tüm dünyadan yıllardır kaplumbağa besleyen kişilerin tecrübelerine dayanıyor. ancak en önemlisi MANTIĞA dayanıyor. kendi mantığımdan süzmediğim hiçbir bilgiyi buraya ayrıca da aktarmıyorum. duymak istediğiniz cevapları alamadığınız için yapacağım bir şey yok.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba momo,kaplumbağalar konusunda bilgili olduğunu herkes biliyor.ben kimseye kapluşunuza peynir zeytin v.s verin demiyorum.onlar için yapılmış hazır yemlerin dışında başka şeylerde yiyebileceklerini söylüyorum.Sizin mantığınız kabul etmez belki ama kaplumbağaların midesi kabul ediyor.aradığım ve cevap yok zaten.olanları yazıyorum.herkese bu kadar sert tepkiler vermen gerekmez.

img

arzuunal81

ÖZEL MESAJ

arzuunal81, benim mantığım ile bir sorunun mu var??? verdiğim bilgileri beğenmiyor musun??? yaptığın her hangi bir araştırma var mı??? hayvanlara işkence edildiğini düşünürsem sert tepki veririm.

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ

benim kimseyle sorunum yok.asıl sizin bi sorununuz var sanırım benimle hayvanlara işkence yapan da yok.siz yanlış anlamaya programlanmışsınız sanki:))ben burda kimseye kaplumbağalara şunu yapın bunu yapın demiyorum bu hayvanlar bazı şeyleri yiyorlarsa(bunlara kendi pislikleri de dahil benim kaplumbağam yedi.üstelik ben vermedim)demekki bu onlar için o kadar zararlı değil.ama bizi cani yaptınız çıktınız.ayıp yani

img

arzuunal81

ÖZEL MESAJ

bu forumda kimse ile bir sorunumun olmadığını herkes bilir. benim sadece üslup ile ilgili bir sorunum olabir. hemen örnek vereyim:" Sizin mantığınız kabul etmez belki ama kaplumbağaların midesi kabul ediyor.aradığım ve cevap yok zaten.olanları yazıyorum.herkese bu kadar sert tepkiler vermen gerekmez." bana bu tarz yazılar yazılması doğru değil. ayrıca benim mantığım ölüm fanusunu da kabul etmez. hiçbir şekilde. bunun aksi yazılar yazan olursa da uyarmayı kendime görev bilirim.

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ

:)) ben ters bişey yazmadım.size hakarette etmedim.olan şeyler bazen mantığa ters düşübilir."hiç mantığım almıyor"dediğiniz oldumu?ben mesela sizin yazdıklarınızı okuyunca"hiç mantığım almıyor insanlar karşındakini yanlış anlamak için kendilerini neden bu kadar zorluyorlar"diyorum ama oluyor işte:))

img

arzuunal81

ÖZEL MESAJ

merhaba momo, kaplumbağalar hakkında çok bilgin var ama seninde yeni öğrendiğin şeyler yok mu? Gönderilme Tarihi : 06.07.2005 15:41:28 -------------------------------------------------------------------------------- çekirge yer mi ki kaplumbağalar??? bi de yeseler bile yedirecek adam lazım:p sevgiler...

img

arzuunal81

ÖZEL MESAJ

üslubun hala hoşuma gitmiyor. açığımı yakalamaya çalışman ise çok ayıp. sana değil de forum üyelerine açıklama: internette girmediğim site ve bakmadığım forum kalmadı. en sonunda buldum. evet su kaplumbağaları çekirge yer. bu araştırmayı da 2 ay önce yaptım ayrıca.

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ