Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

tavuğum gurk düştü ama - 3.sayfa

Arkadaşlar geçenlerde tavuğum gurk düşmedi diye sizlerden yardım istemiştim. Allaha şükür ki tavuğum gurk düştü 25 şubat çarşanba sabah saat 11 de altına 7 tane yumurta koydum .akşam okuldan geldikten sonra 3 tane daha yumurta vardı bende dedim toplam 10 yumurta olsun diye o 3 yumurtayıda doydum. Sorum şu. Ben farklı zamanlarda ayrı ayrı yumurta koydum acaba yumurtalar çıkarmı ? 8 saatlik bi fark var aralarında ayrıca bu başlık altında tabi bi sorun olmaz da kuluçka süresi devam ederse sizlere gün gün hafta hafta gelişmeleri anlatmak istiyorum.

img

_rmzna_

15 yıl 9 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

1) Merhaba benim 2 tane gurk olan tavuğum var tavuklarımın 2 side birgün arayla gurk oldu.Kümeste fazla tavuk olduğundan sürekli onları rahatsız ediyorlar ve benim onları saklayacak başka bir yerim yok bunun gurk yatan tavuğa zararı olurmu? 2)Birde benim tavuklarım Ağustosta gurk oldu,eylüle kadar hastalıksız birşekilde büyüyebilirlermi?(Tavukları soğutmak istemedim oyüzden gurk yaptık.) 3)benim gurk yatan tavuklardan biri hergün 10-12 dk geziyo eşeleniyor bunun yumurtalara zararı olurmu.4Gündür gurk oldu. cevaplarınızı bekliyorum:)

img

onepiece

13 yıl 10 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

güz civcivi büyütmek zordur ve de çoğu insan tercih etmez. merak işi sonuçta bu, fakat tavsiyem sende benim gibi civciv leri çok seviyorsan bırak olsunlar ama hastalıklara hazırlıklı ol. düzenli olarak hem civcivlere hemde tavuklarına vitamin takviyesi yap. ben kızımın içtiği vitaminlerden kullanıyorum sularına, ama buna rağmen kayıpların olabilir. tavukların dolaşmasına gelince bunları sen kafana takma Allah ona o duyguyu vermiş, analık duygusunu. ama tavsiyem yattığı yerde yemini ve özellikle suyunu eksik etme. susuz kalırsa yumurtaları yeme şansı olur. birde bir leğen ile toprak koy tavuğa eşelenmesi için, (kapalı bir yerde tuttuğunu var sayıyorum) çıkıma son 3 gün kala toprağı birazda nemlendir ki yumurtalarda yumuşasın. hadi kolay gelsin...

img

caesar41

14 yıl 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ayrı olması avantajdır fakat ayrı olmamasıda çok problem olmuyor. Zaten gurk tavuk ona göre koruyucu oluyor. Şu an benim gurk tavuğum hiçbir tavuğu yaklaştırmaz kalktığında. Ama bir cochin piliç var. Devamlı yanında sanki hasta refakatçisi gibi bazen yanında bazen altında bazen üstünde eşlik ediyor ona :D onu hiç sorun yapmıyor tavuk. Gurk tavuk arada bir kalkar dolaşır sorun olmaz. Bir önceki tavuğum sanırım 2 günde bir kalkardı kakasını tutup 2 günde bir çıkıp folluktan uzak bir yere yapardı. Kümeste kocaman insan dışkısı gibi dışkı görürsen onundur.

img

sadobey

14 yıl 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mesajımı önemseyip bana cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim.Birde civcivlerim çıkarsa onlar ölmez demi, yani kasım ayına kadar bayağı büyürler demi.

img

onepiece

13 yıl 10 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

büyürler bir şey olmaz. Zaten civciv büyütme yemi hızlı büyümelerini sağlıyor. Daha önemlisi civcvilerin büyüyünceya kadar anneleri ile kalabilecekleri tavukların diğer erişemeyeceği bir alan ayırırsan . Hem anne diğer tavukları tehdit olarak görüp huzursuzluk yaratmaz kümesinde hemde diğer tavuklarının civcivlerin yemlerini yiyip onların gelişimini yavaşlatmalarını önlemiş olursun.

img

sadobey

14 yıl 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ