Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

tavuğum gurk düştü ama - 2.sayfa

Arkadaşlar geçenlerde tavuğum gurk düşmedi diye sizlerden yardım istemiştim. Allaha şükür ki tavuğum gurk düştü 25 şubat çarşanba sabah saat 11 de altına 7 tane yumurta koydum .akşam okuldan geldikten sonra 3 tane daha yumurta vardı bende dedim toplam 10 yumurta olsun diye o 3 yumurtayıda doydum. Sorum şu. Ben farklı zamanlarda ayrı ayrı yumurta koydum acaba yumurtalar çıkarmı ? 8 saatlik bi fark var aralarında ayrıca bu başlık altında tabi bi sorun olmaz da kuluçka süresi devam ederse sizlere gün gün hafta hafta gelişmeleri anlatmak istiyorum.

img

_rmzna_

15 yıl 9 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tüm arkadaş ve abilerim adına rica ederiz zaten amaçda paylaşmak değilmi.SELAMLAR

img

turkey

18 yıl 8 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

rmzna arkadaşım diğer dostlarımın dediği gibi sen rahat ol benim tavuğumda kuluçkada 9 gündür yatıyor

img

sercan10

15 yıl 4 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar 7 günü arkada bıraktık geriye 14 gün kaldı ama bu bekleme işi çok zor günler geçmek bilmiyor.

img

_rmzna_

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar tavuk civcivler çiktıktan sonra ne veriyim. bide tavuk 2 gün boyunca civcivlerin üstünden kalkmıyınca civcivler o zaman içinde ne yiyecek

img

_rmzna_

ÖZEL MESAJ

bu konuda fikri olan yok muuuu

img

_rmzna_

ÖZEL MESAJ

selam rmzna civcivler ayaklanıp yem aramaya başlamadan bişey vermene çok gerek yok ama yinede ben agır oldugu için cam kül tabagı secerim kolay kolay dökülmez genelde onun içine civciv yemi koy tavugun önüne koy karanlıkmı yerleri eger karanlıksa aydınlat analarının altından çıkıp yem ararlar zaten tavukta onlara gösterir merak etme ıslanmamalarına dikkat et

img

turkey

ÖZEL MESAJ

arkadaşım çıkıcak olan civcivlere toz civciv yemi vericen.anneyede özel bişey vermene gerek yok diğerlerine verdiğin yemden verebilirsin.ayrıca gurk olan tavuk-kaz-ördek vs.. civciv çıkana kadar yumuradan kalkmıyo değil arada kalkar yemlenir gezer su içer sonra gider yatar gene sen rahat ol.

img

gecekusu333

15 yıl 11 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

öncelikle diğer horoz ve tavukları ayrı yere kapat.su kabını içine düşüp boğulmayacakları boyutlarda kullan,eğer küçük su kabın yoksa su kabının içine taş gibi maddeler koyabilirsin,civcivler 3 gün boyunca aç ve susuz yaşayabilirler çünkü yumurtanın içindeki sarıyı besin olarak kullanırlar ama sen yinede yem ve su koyabilirsin ,yemler bugday tanesinden iri olmamalıdır,eğer bulabilirsen civciv yemi almanı tavsiye ederim, birde bu çok önemli eğer rüzgarsız kuytu bir yer bulabilirsen güneş banyosu yaptır bu aylarda bu hayvanlara güneş tahmin edemeyeceğin kadar yarar sağlıyor.ilk doğan civcivlere şekerli su içirdiklerini duydum ama deneme fırsatım olmadı bu konuda bişey söyleyemiyorum.ama deneyebilirsin.

img

mesut_e

16 yıl 10 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

civcivlerim çıktııııı

img

_rmzna_

ÖZEL MESAJ

saglıkla büyürler inşallah gözün aydın:)

img

turkey

ÖZEL MESAJ