Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Tırnakları çok uzamış - 2.sayfa

Selam arkadaşlar, Arkadaşımın 9 yaşında bir su kaplumbağası var.Kaplumbağa şu anda hemen hemen kara kaplumbağası boyutunda ve 3 4 yaşından sonra su dışında yaşamaya başlamış.Kaplumbağanın tırnakları aşırı uzamış,tırnakların bazısı içe bazısı dışa doğru dönmüş.Onları kesmek gerekirmi? Tırnakları çok kalın kemik gibi neyle kesilebilir?

img

zelda

18 yıl 11 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet tırnaklar gerçekten deformasyona uğramış ancak yapılacak bir şey yok. veterinere gösterebilirsiniz. bunun yanında kırmızı yanak su kaplumbağasının SUDA yaşaması gerektiğini belirtmeliyim. suda yer içer dışkılarını yapar,ürer ve yaşarlar. günün belli bir bölümü kurumak için çıksalar da ömürlerinin çoğu suda geçmeli. arkadaşına en acil tavsiyemizin onu suda yaşatması gerektiğidir. alıştırmak için yavaş yavaş suda kaldığı süreleri uzatsın. dehidrasyondan ölmediğine hayret ediyorum. 9 yaşında bir K.yanak artık 20-25 cm''e ulaşmış olmalıydı. işkence çekmiş hayvan yıllarca. inanılmaz birşey. ölmeyecek kadar su görmüş sadece.

img

beppomomo

19 yıl 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar.Arkadaşıma söylediklerinizi ilettim.

img

zelda

18 yıl 11 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu hayvancağızın kırmızı yanak su kaplumbağası olduğunu farkedebilmem yaklaşık 15 saniyemi aldı(yıllardır bu işin içinde olmama rağmen)eğer yanaklarındaki benekler olmasa zaten anlamayacakatım cinsini.yahu bu hayvanın cinsi su kaplumbağası,adı üstünde.hangi zihniyet günde 20 dakika suya koyar bir SU kaplumbağasını.yazık ya.nasıl yaşamış anlamadım.suda büyümediği için de tırnakları yerle temestan dolayı bozukluk göstererek uzamış.yazık..keşke ölseymiş bu hayvan acı çekmeden..suya koyunca alışır umarım.

img

aytekcingitas

18 yıl 9 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam,

Kaplumbağa koşullardan evrim geçirmiş..Hayret Cannonball Steamroller:))

Sevgiler. 

img

deepfıshıng48

19 yıl 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benimkiler toplasan 20 dakka su dışında durmazlar bea :(

img

hamso

18 yıl 10 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ