Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Tırnakları çok uzamış

Selam arkadaşlar, Arkadaşımın 9 yaşında bir su kaplumbağası var.Kaplumbağa şu anda hemen hemen kara kaplumbağası boyutunda ve 3 4 yaşından sonra su dışında yaşamaya başlamış.Kaplumbağanın tırnakları aşırı uzamış,tırnakların bazısı içe bazısı dışa doğru dönmüş.Onları kesmek gerekirmi? Tırnakları çok kalın kemik gibi neyle kesilebilir?

img

zelda

18 yıl 11 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tabi canım.Bizim arka deredekilerde maniküre gidiyorlardı ahah neyse :=) komik

img

hamso

18 yıl 10 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

böyle bişi mümkün değil bence su kaplumbağaları bildiğim kadarı ile en fazla 1 ay su olmadan yaşayabiliyorlar..!!!

img

septempt

18 yıl 9 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sakın kesmeyin! bildiğim kadarıyla çiftleşme sırasında gerekli. ama içe-dışa dönük falan demişşin bu konuda daha önce bişey duymamıştm.sen en iyisi bunu bi veterinere sor. ama dediğim gibi normal şartlarda kesilmez. bide su dışında yaşıyor demişsin onu da anlamadım adı üstünde su kaplumbağası, sakın bu kara kapluşu olmasn?

img

casper487

20 yıl 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

su kaplumbağası nasıl olur da sürekli karada yaşıyor? tırnaklarına müdahale etmeyin. bunu ancak veteriner yapabilir.

img

beppomomo

19 yıl 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sdadasdsdasdas

img

zelda

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar küçük bir düzeltme;kaplumbağa günde 20 dakika falan suda kalıyomuş ve su içinde besleniyomuş, karada geçirdiği zaman 1 ayı hiç geçmemiş dediğiniz gibi. Bir de 9 değil 10 yaşındaymış :) Yukarıda ki resimde de görebileceğiniz gibi tırnakları biraz anormal geldi bana. Önemli bir durum söz konusu ise veterinere götürebilirim. Teşekkürler cevaplarınız için.

img

zelda

ÖZEL MESAJ

euhau dinazor gibi maşallah atıyorum burdan sonrasını akvaryumunda taş falan bişi var mı? belki eşeleyip tırnaklarını deforme edemediği için bukadar uzamışlardır. amma attım ha :)

img

hamso

ÖZEL MESAJ

ön sol ayagının kendisinde sorun var gibi. ayağın üste gelmesi gerek yeriyle yere basıyor orda

img

hamso

ÖZEL MESAJ

o fotoyu yürürken çektim ondan öle görünüyo normalde sorun yok.

img

zelda

ÖZEL MESAJ