Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

türler hakkında - 2.sayfa

arkadaşlar türkiyede petshoplarda singapur kaplumbağası denilen(red eard slider)türden başka türlerde satılıyor mu?ne zamandır eminönüne gitmiyorum.ve farklı tür su kaplumbağaları bendeki red eard sliderlerle yaşar mı?

img

arkhe

19 yıl 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bilmediğiniz konularda yazı yazıp yanlış yönlendirmeyin insanları.her başlığa cevap yazman gerekmiyor.

img

hülya999

19 yıl 10 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

:)) zaten fotoğrafta kara kaplumbağaları su kaplumbağalarının akvaryumunda değil su kaplumbağası kara kaplumbağasının yanında:))kara kaplumbağası suda yaşayamaz ama su kaplumbağası hem karada hem suda yaşayabiliyor(benim kaplumbağa 3 ay toprağın altında kaldı mesela)

img

arzuunal81

18 yıl 11 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence çok fazla genelleme yapmamak lazım.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Belki rastlantıda olabilir çünkü bazı arkadaşlar balıklarla bile besleyebiliyorlar.Ama olmaz diye bişeyde yok bu konuda kaplumbağaların davranışlarına bağlı.Sinirliyse gerginlik yaratabilir akvaryumda.Ama iyi de anlaşabilirler

img

by_falcon

19 yıl 4 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

su kaplumbağası normal koşullarda karada yaşayamaz. sadece hibernasyon (bir çeşit kış uykusu-metabolizmayı yavaşlatma durumu) için uzun süre karada kalır.bunun dışındaki durumlar için dehidrasyona uğrar ve ölür. balık+kaplumbağa=kaplumbağa yemi (bir yıl da geçse iki yıl da geçse en sonunda kaplumbağa balığı yiyecektir:))

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bilgiler için çok teşekkür ederim arkadaşlar.benim kastetdiğim başka tüü su kaplumbağaları idi.zten şu anda kara kaplumbağası besleyemem.ANNEM CİNNET GEÇİRİR :))))(yanlış anlamayın annem hayvanları çok sever hatta kaplişlerimide çok seviyo ama evin içinde gezmesine dayanamaz.biraz titiz o kadar) :)

img

arkhe

19 yıl 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar ben 2 red ear slider,1 red bellied slider, 1 reeve''s ve bir red cheek mud''ı aynı terraryumda besliyorum.Yaklaşık 1 yıldır beraberler bu güne kadar bi sorun yaşamadım.

img

asilergenoglu

21 yıl 3 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ