Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

sağlık bölümümüz; - 3.sayfa

Etkili ilaç çözümleri. 1-COXİDİN-civciv,piliç,tavukların içme sularına karıştırılır. Açıklama: Bu ilaç civcivlerde beyaz ishali engelledi ve ölüm oranını yok denecek kadar durdurdu.Koksidiyoz,kanlı ishal,tavuk kolerası ve tavuk tifosunun önlenmesinde ve tedavisinde kullanılır. 2-ERİTROM-kanatlı kümes hayvanları ve kafes kuşlarının solunum yolu hastalıkları nakil Gaga kesimi,aşılama,hava şartlarının ani değişmesi gibi hallerde vücut vukavemetinin kırılması ile meydana çıkabilecek solunum sistemi hastalıklarına karşı üstün koruyucu tesirlidir. Suda eriyen toz şeklindedir. 3-NİFULİDON-Civciv,piliç,tavuk ve hindilerde hastalıklardan ve ölümden koruyucu olarak 2 gr.1 litre su ile karıştırılarak devamlı olarak verilebilir. 4-VİTAFORM-Yumurta ve et verimini arttırır,stres ve hastalıklardan korur ve kurtarır Yumurta süresini uzatır,damızlıklarda döllülük oranı artar,yumurta kabuk kırıkları azalır İyi damızlık sağlam nesil sağlar. NOT:Arkadaşlar bu yazdığım ilaçları bizzat ben kendim denedim ve çok hemde çok iyi Sonuçlar aldım. arkadaşlar kuluçka netten selahattin beyin nasihatları kesinlikle tavsiye ederim.

img

beytepeli

14 yıl 2 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

beytepelı ılgıne tessekur ederım sagol duzeltımı duzelcem olen olur saglık olsun tessekur ederım

img

olcayto_65

15 yıl 2 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

...........................

img

zibritçi

14 yıl 3 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar selamlar, ishalde coxidin kesin çözüm bence ilk önce bu ilacı denemenizi tavsiye ederim.ağızdan 1-2 damla ve suyuna karıştırın

img

beytepeli

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar selamlar yumurta dezenfektanı; mehmet beyden öğrendim,paylaşmak istedim. yumurtaları makinaya yerleştirmeden önce bakterilerden temizlemek için 1 lt.ılık suya 1 yemek kaşığı limon tuzu eritip ilave ediyoruz.yumurtaları suyun içine atıyoruz.en fazla 1-2 dk.içinde kaldıktan sonra alıp iyice dikkatlice kuruluyoruz.bu işlem yumurta kabuğunu incelterek çıkımda kolaylık sağlamakta hemde bakterilerden arındırmakta imiş.bilginize ;,,,

img

beytepeli

ÖZEL MESAJ