Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

sağlık bölümümüz; - 2.sayfa

Etkili ilaç çözümleri. 1-COXİDİN-civciv,piliç,tavukların içme sularına karıştırılır. Açıklama: Bu ilaç civcivlerde beyaz ishali engelledi ve ölüm oranını yok denecek kadar durdurdu.Koksidiyoz,kanlı ishal,tavuk kolerası ve tavuk tifosunun önlenmesinde ve tedavisinde kullanılır. 2-ERİTROM-kanatlı kümes hayvanları ve kafes kuşlarının solunum yolu hastalıkları nakil Gaga kesimi,aşılama,hava şartlarının ani değişmesi gibi hallerde vücut vukavemetinin kırılması ile meydana çıkabilecek solunum sistemi hastalıklarına karşı üstün koruyucu tesirlidir. Suda eriyen toz şeklindedir. 3-NİFULİDON-Civciv,piliç,tavuk ve hindilerde hastalıklardan ve ölümden koruyucu olarak 2 gr.1 litre su ile karıştırılarak devamlı olarak verilebilir. 4-VİTAFORM-Yumurta ve et verimini arttırır,stres ve hastalıklardan korur ve kurtarır Yumurta süresini uzatır,damızlıklarda döllülük oranı artar,yumurta kabuk kırıkları azalır İyi damızlık sağlam nesil sağlar. NOT:Arkadaşlar bu yazdığım ilaçları bizzat ben kendim denedim ve çok hemde çok iyi Sonuçlar aldım. arkadaşlar kuluçka netten selahattin beyin nasihatları kesinlikle tavsiye ederim.

img

beytepeli

14 yıl 2 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

GÜNCEL

img

beytepeli

ÖZEL MESAJ

Beytepeli verdiğin bilgiler için teşekkürler. Benimde şöyle bir sorunum var üç aydır neredeyse bir civciv büyütemiyorum daha önce hiç böyle bir sorun yaşamamıştım.Makinadan çıkan civcivler ishal gibi oluyorlar 1 haftayı geçmedende ölüyorlar.Veterinere gittim bir sürü ilaç aldımsada hiç bir çözüm bulamadım tek çözüm makinayı kapatmakta buldum.

img

ekaradeniz

17 yıl 2 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ekaradeniz yanılmıyorsam isim Emrahtı senin sorunun ya ısı yada yemden kaynaklanan bir durum önce yemi değiştir bundan sonrası icin hangi cins civciv cıkarcaksan onun istedigi günlük ısı degerlerini halledersen sorunun çözülür gibi selamlar

img

zibritçi

14 yıl 3 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

erhan selamlar geçmiş olsun öncelikle; ilk iş makinanın bulunduğu yeri iyice temizle.tabanını ozonlu su ile iyice sil.dezenfektan sık.gelelim makinaya tüm parçalarını ozonlu su ile iyice yıka.içini güzelce sil.ozonlu su ile.dezenfektan sık.vanodin adı.temizlik tamamdır. civcivler çıktıklarında kuruduktan sonra ilgili yerine al. sularına az miktarda şeker ilave edip serbetli su ver.verilecek su kesinlikle ılık olmalı soğuk olur ise geride tıkanma yapıp ölüme sebebiyet verir.yem kesinlikle cp 5100 kullan kardeş. sularına aralıklarla süper vit koyabilirsin.3 gün sürekli süpervitli su ver ardından normal suya dön.bu işlemi yaparsan. bundan sonrası ALLAH`a kalmış.

img

beytepeli

ÖZEL MESAJ

Selamlar beytepeli arkadaşım dediğin gibi makinayı dezenfekte ettim veterinerden aldıgım dezenfekteile.Zibritci arkadaşın dediği gibi yemden şüpheleniyorum bizim burda her yemi bulmak çok zor.

img

ekaradeniz

17 yıl 2 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

s m tum evcılcılere bol evcıller benım bı sorunum var 80den berı kumes hayvanı bakıyon bu sene basıma bı olay geldı tavuklarım felc oluyo cozum bulamadım yardımcı olursanız sevınırım tesekur ederım

img

olcayto_65

15 yıl 2 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

olcay bey selam; nasıl felç olup nefws alamıyorlar,yeme içme yok 2-3 sonra ölüyormu

img

beytepeli

ÖZEL MESAJ

ve bu aynı yerdeki hayvanlarda bulaşıcımı yani sırayla hepsi olmaya başladımı

img

beytepeli

ÖZEL MESAJ

s l m beytepelı ayakların uzerıne kalkamıyor bende acı cekmesın dıye uzulerek kesıyom ılgıne tessekur ederım sagol

img

olcayto_65

15 yıl 2 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

abi selam tekrar aynı hastalıktan bi yakınımın başına geldi. tek tek hayvanlar gitti.seninm yerinde olsam bi tahlile veririm. eğer çok yok ise hepsini kes derim pis bi hastalık olur başın ağrır.çok yok ise kes bence yeniden başlangıç dene derim.her yer temizlenip dezenfektan edildikten sonra

img

beytepeli

ÖZEL MESAJ