Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

KİM NE BESLİYOR ANKETİNE KATILIRMISINIZ - 7.sayfa

Merhaba dostlar..bu konu başlığında kim ne besliyor anketi ile daha verimli olacağımıza inanıyorum.Siz dostlar umarım bu formu doldurursunuz. saygılar. ADI SOYADI :Zeki DEMİR MEMLEKET :Adıyaman İLETİŞİM BİLGİLERİ :[email protected] tel:05053105683 BAKTIĞIM HAYVANLARIN TÜRLERİ:Dev brahma- Dev koşin- melez tavuklar- Tokat tavuğu ve hindi. NE TÜR YEM KULLANIYOR:Buğday,Mısır.Etlik ve civciv yemi HANGİ İLAÇLAR KULLANIYOR:Vitaform. Pan teramicin(Krem ve iğne) ÜRETİM TÜRÜ: KULUÇKA MAKİNESİ:( )DOĞAL YOL:( ) Her ikisini kullanıyorum. TAVSİYELERİ: Herşeyin karşılıklısaygı ve anlayış içerisinde bilgi paylaşımı. ÜRETİM AMACI: HOBİ:( X ) SATICI:( X ) SATTIĞI TÜRLER:Dev brahma - Dev koşin ve melezler bunlara ait yumurta ve civciv. Tüm dostlara saygılar sevgiler

img

bahtiyar02

19 yıl 9 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ADI SOYADI :Verena Kaya Gygax MEMLEKET :İznik/Bursa İLETİŞİM BİLGİLERİ :[email protected] BAKTIĞIM HAYVANLARIN TÜRLERİ:www.verakaya.com : Süs tavuklar, sülünler, süs güvercinleri, papaganlar, vs vs NE TÜR YEM KULLANIYOR:Buğday,Mısır.Etlik ve civciv yemi HANGİ İLAÇLAR KULLANIYOR: ÜRETİM TÜRÜ: KULUÇKA MAKİNESİ:(x )DOĞAL YOL:(x ) Her ikisini kullanıyorum. TAVSİYELERİ: ÜRETİM AMACI: HOBİ:( X ) SATICI:( X ) SATTIĞI TÜRLER:Cüce aslanbai tavşanı, cavia/guine pig/kobay

img

corixa

19 yıl 1 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ADI SOYADI :selcuk tayfun MEMLEKET :istanbul İLETİŞİM BİLGİLERİ :[email protected] 05357172884 BAKTIĞIM HAYVANLARIN TÜRLERİ:halkalı halksız sülün keklik jumbo bıldırcın .pec tavugu,köy tavukları cüce koşin ispenc hint kaz kugugüvercin kanarya mandarin ördegi yeşil tekir kanada kazı NE TÜR YEM KULLANIYOR:Buğday,mısır,yumurta yemi etlik yem civciv yemi HANGİ İLAÇLAR KULLANIYOR:hiç bir ilac ve aşı kullanmıyorum sadece rusyadan getirdiğim koruyucu bir ilaç var onu kulanıyorum yıllardır ÜRETİM TÜRÜ: KULUÇKA MAKİNESİ:profosyonel. TAVSİYELERİ: Herşeyin karşılıklısaygı ve anlayış içerisinde bilgi paylaşımı. ÜRETİM AMACI: HOBİ:( X ) SATICI:( X ) SATTIĞI TÜRLER:bütün türlerden satıyorum

img

suluncu

19 yıl 11 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ADI SOYADI :Rifat Bayraktar MEMLEKET :KIRKLARELİ İLETİŞİM :[email protected] BESLEDİĞİM TÜRLER:Tavuklar:Brahma (beyaz ve siyah)Dev koşin (siyah, sarı, gri) Fizan (altın,gümüş ve siyah beyaz tepeli) Hint,Cüce koşin,Zibrit,Beç tavuğu, SÜLÜNLER: Kral sülün, Kırmızı altın, Gümüş,ve Mavi tavuskuşu. ÖRDEKLER:Yeşilbaş, Elmabaş (Pochard) Karolin,Mandarin, Suna, Angıt, ve ismini vermek istemediğim daha 5 çeşit var. KAZLAR: Mısır kazı, ve yine ismini vermek istemediğim daha 3 çeşit. KEKLİKLER:Kınalı, ve Beyaz. BILDIRCIN:Kaliforniya,Bobvayt,Jumbo, ve Yerli bıldırcın ayrıca muhtelif güvercin çeşitleri KULLANDIĞIM YEM:Buğday, Mısır, Ayçiçeği, Besi yemi, Yumurta yemi, Darı ve Yonca bol bol. KULLANDIĞIM İLAÇ:Panteramicin,vitaform,süpervit,coxsidin. ÜRETİM TÜRÜ:Kuluçka makinesi, ve doğal yol, her ikiside Bu hayvanları edinmemde bana yardımcı olan çok saygı değer sayın Serdar abime hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum sağolsun var olsun aslında bunların hepsi onun eseridir onun sayesinde biçok dost ve arkadaşla tanıştım inanın bana bambaşka bir dünya kazandırdı hani herkes onun gibi olsa onun hakkı asala ödenmez herkese bol evcilli günler dilerim haşçakalınız efendim.

img

rifatbayraktar

17 yıl 2 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ADI SOYADI :Erol DAL MEMLEKET :Amasya İLETİŞİM BİLGİLERİ :[email protected] tel:358-2129254 BAKTIĞIM HAYVANLARIN TÜRLERİ:Çeşitli ırkta köy tavukları NE TÜR YEM KULLANIYOR:Buğday,Hamdane,Ekmek Kurusu, HANGİ İLAÇLAR KULLANIYOR:Doğal Elma Sirkesi ÜRETİM TÜRÜ: Kuluçka Makinası olacak inşallah TAVSİYELERİ: Herşeyin karşılıklısaygı ve anlayış içerisinde bilgi paylaşımı. ÜRETİM AMACI: HOBİ:( X ) SATICI:( X ) SATTIĞI TÜRLER:Damızlık Yumurta Çeşitli Irklar Tüm dostlara saygılar sevgiler

img

yumurta

15 yıl 6 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam arkadaşlar inanın o kadar itinalı ve düzenli yazmaya çalıştım fakat mesajı gönderirken hotmail editörüne yükle dedim sonra göndere bastım o yüzden hepsi karışmış düzensiz olmuş yani karalama gibi olmuş okumakta zorlanabilirsiniz herkesten özür dilerim ama benim elimde olan bişey değil istemeden böyle oldu gerçekten çok üzgünüm.

img

rifatbayraktar

17 yıl 2 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

*TARIK ERÜMİT *BALIKESİR/BURHANİYE *[email protected] 0 532 6310850 *BRAHMA,HABEŞ,FİZAN,İSPENÇ,HİNT,BILDIRCIN,KEKLİK,KANARYA,MUHABBET,KANGAL *BUĞDAY,MISIR,NOHUT,CİVCİV YEMİ,YUMURTA YEMİ,YUMURTA,BALIK VE KEMİK UNU,YEŞİLLİK VB. *BİVALENT VE LASOTA İĞNE,NEGUVAN TOZ,OPİGAL TOZ,PANTERAMİSİN,VİTAFORM,BAYTİRİL *DOĞAL HİNTLER MAKİNA GİBİ ZATEN *SEVGİ HERŞEYİ KOLAY KILAR.BAKTIĞIN HAYVANI SEV GÖZLE YETER.TEMİZ BİR BAKIMLA GÜZEL NESİLLER YETİŞTİRMEK ÇOK KOLAY. *HOBİ OLARAK BAŞLADIM AMA FAZLALIKLARI YER SORUNUNDAN SATIYORUM *KÖPEĞİM HARİÇ HER TÜRDEN SATIYORUM. *HERKESE BOL YAVRULU SEZONLAR DİLERİM.SAĞLIKLI VE GÜZEL GÜNLER TÜM HAYVANSEVER DOSTLARA.

img

trakonya

18 yıl 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ADI SOYADI :İlhami Tetik MEMLEKET :İstanbul İLETİŞİM BİLGİLERİ :[email protected] BAKTIĞIM HAYVANLARIN TÜRLERİ:Kanarya cinsleri, hint horozu NE TÜR YEM KULLANIYOR:Buğday,Mısır,kanarya yem çeşitleri ÜRETİM TÜRÜ: KULUÇKA MAKİNESİ:(x)DOĞAL YOL:( ) Her ikisini kullanıyorum. TAVSİYELERİ: Dürüstlük... ÜRETİM AMACI: HOBİ:( X ) SATICI:( ) SATTIĞI TÜRLER:Şuan birşey yok. Tüm dostlara saygılar sevgiler.

img

bekuya

18 yıl 9 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

ADI SOYADI :Kazım varol MEMLEKET :İstanbul ve Tekirdağda bulunuyorum İLETİŞİM BİLGİLERİ :[email protected] 05357449038 BAKTIĞIM HAYVANLARIN TÜRLERİ:isimlerini bilmediğim 4 horozum ve 16 tavuğum ve 110 adet bıldırcınım var NE TÜR YEM KULLANIYOR:Buğday, yumurta yemi HANGİ İLAÇLAR KULLANIYOR: hiç ilaç kullanmadım ÜRETİM TÜRÜ: KULUÇKA MAKİNESİ:( x)DOĞAL YOL:( ) Her ikisini kullanıyorum. TAVSİYELERİ: Değerli hepsi evcil ailesi üretici toplum olmanın yollarını araştırıp bulmamız lazım hayvanlarla uğraşırsak dünyaya farklı bir gözle bakarız ben torunlarım için bu işi hobi olarak yapıyordum ama kapasite büyüyünce çevremdeki arkadaşlara dostlara yardımcı olmaya çalışıyorum.... ÜRETİM AMACI: HOBİ:( X ) SATICI:( X ) SATTIĞI TÜRLER: Bıldırcına ait yumurta ve civciv. Tüm dostlara saygılar sevgiler

img

kazimmvarol

15 yıl 6 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

MERHABA DOSTLAR.....gönül isterki tüm dostlar bir birileriyle tanışsın kaynaşsın.Türkiyenin her köşesinden yeni dostluklar kurulsun.Ben kendim çok dostumun msn adresini ekledim ve tanıştım.inanın çok güzel bir samimiyetlik ve saygı sevgi ortamı oluştu.Evet bir birimizin ne sesini duyduk nede yüzünü gördük.ama ortak özelliklerimiz çok buda yeni dostluklar için çok güzel bir ortak özellik.Dilerim yeni dostluklar kurulması. tüm dostlara saygılar sevgiler.

img

bahtiyar02

19 yıl 9 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ADI SOYADI :Rahman Akçay MEMLEKETİ :İstanbul(aslen 1970 Ardahan) İLETİŞİM B.:[email protected] 0532 7094740 BESLEDİĞİ T.: Sülün çeşitleri; Altuni,sarı altuni,elmas,gümüş,kral,beyaz tepeli kalij,elloit,swinhoe,gri tavus sülünü,temmikc tragopan,ayrıca kaliforniya bıldırcını ve kınalı keklik KULLANDIĞI YEM: buğday,mısır kırığı,besi yemi,yumurta yemi, darı,bolca yeşillik NE TÜR İLAÇ K: İlaç kullanmıyorum,ama çok nadir gerekirse (bebeklerin kullandığı antibiyotik ve vitaminleri kullanıyorum) ÜRETİM TÜRÜ : Doğal yol ama bu sene kuluçka makinasıda kullanacağım TAVSİYELER : (Önerim) Ne yaparsan kendine yaparsın ,(İyilikte,kötülükte) Asıl benim önerim bir işi yaparken çok güzel ve italı yapmak değilmidir? Kanatlı türleride beslediğimde, öncelikle orjin ve kırık olmamasına dikkat edip elimizden geldiğince hayvan türlerini kırmamak lazım ÜRETİM AMACI :Hobi X satıcı X SATTIĞI TÜRLER :Bütün yavrusunu aldığım türler NOT : Sülün beslemeye gittiğim bir piknikte gördüğüm av sülünü (halkalı sülün ) sebep oldu. yahu dedim bu ne biçim tavuk sahibi onun sülün olduğunu söyledi satmamasına rağmen 1999 yılında çiftine 100 lira vererek yalvar yakar aldım, ilk adımı atmış oldum sülün işinde.Bir gün yiğenim dayı internette bir sülünler var bak de.Baktım ama ne gördüm aman allahım dedim ne bunlar KAMİLERON sitesiydi girdiğimiz site birbirinden güzel eşsiz hayvanlar, o günden sonra sırasıyla maddi durumumun elverdiğince sülün alıp üretmeye başladım Kamil Eron beye teşekkür etmek istiyorum.(onun yapmış olduğu site sayesinde bu güzel uğraşa gönül verdim) Bursa da ikamet eden Bilsel abime selamlarımı teşekkürlerimi gönderirim onun çok yardımı oldu ilk başlarda,birde hobicilerin dostu sayın SERDAR KANISICAK abime,yine hobici dostu SAİT IŞIK beye, hobici dostu kalender abim REFİK ÖZEN e saygı ve sevgilerimi ayrıca sunarım

img

rahmanakcay

19 yıl 1 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ