Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kaplumbaaam basri neden hap disari cikmak istio??:))

hep bi debelenme hep bi ozgurluk arayisi..sizin miniklerde de var mi ayni davranis merak ettim?? cama tirmanmaya calisio kimi zaman ama disari ciksa nereye gidicek minik sey: ))

img

hamham

18 yıl 11 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hayvanın içindeki özgürlük o güzel bir şey sakıncalı değil arada bir temiz bir yerde gezdir ama fazla tutma susuz kalmaları değişik sorunlar çıkarabilir

img

wicy

19 yıl 1 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arasıra çıkar ama kapluşlar camı algılayamadıkları için öyle oluyo benimkilerde hep böyle yapıyo

img

selim90

19 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar kaplumbağa gezdirilmez... yani arada çıkartın tamam ama bilmedikleri ortamlar ile stres altına giriyorlar. aynı yeni aldığımızda ortamlarına alışana kadar tırmanmaya çalışmaları gibi. ve de bakteri bulaşma ihtimali var yerden. akvaryum kapalı bir system olduğu için dışardan bakteri gelmesi zayıf ihtimal. üstelik çıkardığınızda KAYBOLMA riski çok yüksek. evin içinde dahi bulunamıyorlar. bir an bile gözünüzü ayırmayın.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

beppo,ben hep dışarı çıkarıyorum çok eyleniyolar gezip duruyolar genelde toprakta gezdiriyorum toprağı kazmaya çalışıyo çok eğlenceli oluyo

img

selim90

19 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

neyse ben kendi yaptığımı anlatıyorum. bu konuda bir başlık daha vardı. golyad benimle aksi görüşteydi galiba. bulamadım şimdi. arayın bakalım. sen ne diyorsun golyad???

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ

beppo seninle aynı fikirdeyim ben sadece demiştimki canlıların genel bir özelliği olarak ne kadar mobilite varsa o kadar hızlı ve cok buyur.o yuzden gezdirmek belki mantıklı gibi dursada senin soylediğin sebeplerden ötürü kaplumbağa gezdirmek -nasıl oluyorsa bilmiyorum artık- gereksiz bir davranıştır.

img

golyad

19 yıl 6 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kesinlikle dışarıya çıkmak istiyorlar.Bir dene bakalım dışarıya bırak nerelere gidebileceğini görünce şaşıracaksın!

img

fısherman48

18 yıl 11 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ha tamam. hatırladım golyad. yani nereye gittiğini bilmiyor ki...pırrr gitsin de nereye giderse gitsin!

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ

Genelde kuytu yerlere gider saklanma içgüdüsüyle.Serseri kurşun gibi dolaşmaz yani :))

img

fısherman48

18 yıl 11 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ