Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kapluşum saldırıyor

iki gün önce kaplumbağama arkadaş almaktan bahsetmiştim dün arkadaşımın kabuğu yumuşamış kaplumbağasını getirdi ben tosbamı özel vitaminli yemlkerin yanında etle besliyorum öyle ki büyümesi de baya hızlamdı fakat dün getirdiğim yavru yaklaşım 4 cm boyunda ama benim tosba ona saldırmakta ayağını ıssırmaya çalışmakta sizce bu neden oluyor çok mu etçil oldu

img

wicy

19 yıl 1 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hayır kaplumbağalar sıkılınca saldırır. genelde erkek kaplumbağalar diger erkeklere veya dişilere saldırabilir. stres de aynı etkiyi yaratabilir. eski kapluşu bir müddet başka bir yerde tut, bir kaç saat, sonra yenisinin yanına koy oranın dayısı gibi davranmaktan vazgeçecektir. yeterince geniş alan ve yem olmasına her zaman gayret et. en sakin kaplumbağalar bile saldırabilir aksi takdirde. bir de aralarında fazla büyülük ve yaş farkının olmaması gerekr. ama şimdi yaşını nasıl anlarım diye sorma:))

img

momo

19 yıl 5 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya bendede aynı sorun war eski kaplunbagamın yanına gecenlerde yeni bi arkadaş aldım ama yeni aldıım ondan daha küçük.. ikikez gördüm büyük olanın küçüğün ayagını ısırdıgını ama ole cok wahşice bi durum yok ...bide balık almıstım yemesi için ilk gün kosturdu arkasından sürekli yakalamak için fakat balık çok hızlıolduu için yakalayamadı artık kowalamıo naapsamki ..dursun mu akwaryumda japon yada yakalayıp yemeleri için ne yapabilirim.balık cok hızlı kapluslara göre bikackez yüzgeçlerinden yakaladı hatta kopan yüzgec parcasını zor yuttu bogazında kaldı bende yem werdim yem sert olduu için yutarken yuzgeçide yutmus oldu öle kurtardım ..ama balıgada yazık ya şimdi yüzgeclerinden bi yarım .hemen yesede bende üzülmesem ama bıraktı balıgın peşini.yeni aldıım küçük kaplus zaten hiç balıkla ilgilenmio ...

img

2na

19 yıl 1 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

DEEPFISHIN48''IN VE YAZILARININ TEKRAR SİLİNMESİNİ PROTESTO EDİYORUM!

img

momo

ÖZEL MESAJ

hayda yine noldu ya momo ...bende cewap yazdın sandım !!!

img

2na

ÖZEL MESAJ

yavru balık al. miniciklerden. onları tüm yutabilir. DEEPFISHIN48''IN VE YAZILARININ TEKRAR SİLİNMESİNİ PROTESTO EDİYORUM!

img

momo

ÖZEL MESAJ

2na bence lepistesle başla balığa küçüklerden yada çift al zaten baya doğurgan oluyorlar hemen ürünü kaldırırsın :) teşekkür ederim arkadaşlar akvaryumu tırmanamıyacağı bir kaya ile böldüm ama aklı hala ufaklığın yanında momo yaşını tam olarak bilmiyorum yavruyken aldım 1 senedir benle bi 8 cm oldu yemlerken ayrı ayrı kaplara koyuyorum reptamin c vitamini karides balık ve kaynamış tavukla besliyorum bunları öğün halinde hergün veriyorum tabii ufaklığa azar azar. gecen düştü ondan sterste olabilir.

img

wicy

ÖZEL MESAJ

aynı şekilde bu protestoya bende katılıyorum sadece bilgi veren bir kişi ve bilgili bir kişi diğer forumlarda olanlar neden bu forumuda etkilemekte

img

wicy

ÖZEL MESAJ

benim donatello da raphaelin saldırısnıdan(veya kış uykusundan) ölmüş olabilir.çünkü raph donatellonun üstüne çıkardı terdi, ayağı ile vururdu.ayrı kaba koymuştum.ama fark etmedi bende.umarım sen de aynısı olmaz.

img

doji

19 yıl 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hakkaten bu japon buyuk geldi sanırım ya nebilim yakalayıp parca parca yer die sandım ama yakalyamıo nese lepistesle deniim bide saollun . ya peki çift lepistes alsam kaplunbagaların olduu akwaryumda yawrulayabilirler mi yoksa ayrı bi akwaryum mu kursam

img

2na

ÖZEL MESAJ