Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

garip şeyler oluyor... - 2.sayfa

arkadaşlar dün olanları hatırlıyorsunuz herhalde. balıklar forumunda bir tartışma çıktı ve bu tartışma kontrolden çıktı. bunun üzerine bir kaç kişinin üyeliği iptal edildi. bunların arasında forumumuza katkıda bulunan fener48 de vardı. benim görüşüm bu tartışmalarda fener48''in forum kuralları dışına çıkmadığı ve haksız yere üyeliğinin iptal edildiği yolundadır. kimsenin değil, haklının tarafındayım. açıkçası bütün bu olaylar nedeniyle kendi forumumu kurma yolunda bir takım adımlar attım. ne diyorsunuz??? mailime yazabilirsiniz. bu başlığın silinme ihtimali var:))

img

momo

19 yıl 5 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

http://www.radpin.com/BBCPortal/Americas/dyngen1341/mboard52505.htm

yukarda verdiğim link in konu ile ilgisi yok sadece gozume çarptı paylaşayım dedim.ingilizce bilmeyenler için özet geçmek gerekirse el memleketlerden birinde(a.b.d) bir forumda yasanan tartışma sonucunda 2 uye katledilmiş,2 kişi yaralanmış...

konuya donmek gerekirse forumlar chat meydanı değildir.sorusu olan,bilgi arayan,dert bulmuş derman diye kıvrananlar özenli bir biçimde sorusunu sorar o konu hakkında bilgisi olan kişilerde yetisi doğrultusunda cevabını verir.konular tartışılır.resmiye yakın bir dil vardır.en azından benim takip ettiğim forumlar öyledir.işin içine chat mantığı girince olay tamamen "laubali" ve "laçka" bir hal alıyor.herkesin eşi dostu var,herkes sohbetini yapıyor ama o mekanlar forum alanları değildir.

fener48 konusuna gelince,bu kişinin ilk uye iptali değildir.bir kez daha iptal edilmiştir uyeliği ve geri gelmiştir kanımca bir kez daha geri gelecektir.hunharca salladığı kufurlerden haberi olmayanlar fener48 i beğenecektir.city35 den bir ricam olacak.fener48 geri gelirse,kendisinin forumu bırakmamasıdır.okumassın yazılarını olur biter,zaten sen dialoga girmemiştir o olayda,tekrar girmessin olur biter.

bu kişisel yazımı baştan buraya kadar okuyan herkese teşekkürler...

img

golyad

19 yıl 6 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sevgili momo ve golyad;

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.Valla forumun eski havasını,dostluk ortamını özlemişim.El ele vererek burada yardıma ihtiyacı olan arkadaşlara destek olalım.Ayrıca momo;mynet üzerinden bi site kurdum kaplumbağalarla ilgili.İleride senin yardımlarına ihtiyacım olacak.Site şu an biraz yüzeysel.Fazla vakit ayıramıyorum bu aralar.Yabancı sitelerden çeviriler yaparak kaplumbağa dostları için her şeyin bir arada olduğu,derli toplu bi site yapalım.Böylelikle kaplumbağa besleyen arkadaşları ilk önce o siteye yönlendirip,bilgilenmesini sağlarız.Akıllarına takılan sorular için buranın forumunu kullanırız.Ne dersin?Sence de yararlı olmaz mı?Fikirlerini ve önerilerini bekliyorum.TEKRARDAN TÜM DOSTLARA MERHABA...

img

_city35_

19 yıl 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

city35, siten hayırlı olsun. elimde hazır bir takım çeviriler var. her zaman gönderebilirim. çevirileri isteyen herkese veriyorum. veteriner arkadaşlar için tercüme etmiştim. mailimi biliyorsundur. tek tavsiyem her zaman kaynak belirtmen. bir çok tartışma böylece kökten çözülmüş olur ve kimse alınmaz. site kurmak için harcadığın zaman ve emek takdire değer.

deepfishing48, hoşgeldin:)) benim maşa olacakmış gibi bir halim mi var???:))) biri diğerine terbiyesizlik yaparsa, bırak başkaları onu kınasın. çok daha etkili bir yöntemdir;)

yine tekrarlıyorum: aksi görüşte yazı yazmak isteyenler bunu hatalı olan kişiyi rencide etmeden yapma zekasını ve erdemini göstersinler. bu konuda artık yazı da yazılmamalı ve bence BU BAŞLIĞI DA KAPATALIM!!!

img

momo

19 yıl 5 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya momo sende olmasan bu forum ne yapardı... kimi zaman güzel yazılarınla kimi zamanda tartışma çıkabilecek konuları kapatışınla forumun lokomotifisin..tebrik ederim.

img

forya

19 yıl 4 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

momo benim forumumda da bana yardımcı olmaya çalışıyosunçok teşekkür.yazıları okuduğumda mail adresini göremedim.lütfen varsa msn adresini yazar mısn şimdiden saol

img

doji

19 yıl 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ