Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

HUSKY`Yİ BODRUMDA BESLESEM OLURMU?

s.a arkadaslar bende husky cinsi bi köpeq var.ve apartmanda oturdugum için onu bodrumda beslemek zorundayım.bodrumumuz geniş ama çok karanlık.sadece geceleri ve ben okuldayken bodrumda kalsa olurmu?ben okuldan gelince onu 1-2 saat gezdiririm.husky cinsi köpeqleri karanlıkta beslemek onlar için olumsuz etki yaparmı sizden bilgi bekliyorum arkadaslar.şimdiden cevaplarınız için çok sagolun

img

glowface

18 yıl 4 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

güneş görmesi onun sağlığı için gerekli eğer köpeğin yavru ise daha çok dışarı çıkarmalısın çünkü onun ilerdeki davranış biçimleri yaruluk dönemindeki büyüdüğü ortamla ilgilidir

img

eğitimliköpek

18 yıl 8 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

cevap vermicekmisiniz arkadaslar?

img

glowface

ÖZEL MESAJ

aman sevgili arkadasım lütfen ... husky asla apartmanda yada bodrumda beslenmez !!! hicbir kopek bunu hak etmez. Kopekler çok duygusal canlılardır. Sevgiye ihtiyaclari vardir sakın boyle birsey yapma. Zaman ve para ayiramayacaksan asla köpek alma. Hem sana yazık (ileride çok üzülürsün) hemde köpege. sevgiler

img

murathan

20 yıl 9 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bilgiler için çok sagolun ama benim demek istedigim şu.ben sibirya kurdumu sadece geceleri yatması için ve ben okuldayken bodruma koyucam.okuldan geldikten sonra akşama kadar onunla oynarım gezdiririm.bunun bi sakıncası olurmu?

img

glowface

ÖZEL MESAJ

glowface herşeyden once seni cok iyi anlıyorum. Ve köpek sahibi olmayı ne kadar cok istedigini anlıyorum. Köpekler gerçekten çok özel canlılar ve yerlerini başka hiçbir canlı dolduramaz. Zor bir işe kalkıştıgını bilmelisin. Hergün köpeginle ilgilenmen bence mümkün olmayacak bunu bil. Zamanla ilgin azalacak. Bahçen olsaydi, bu hiç sorun degil çünkü o zaman köpegin sana o kadar muhtaç olmazdı. Ama şimdi dört gözle saatlerce senin yanına gelip onunla ilgilenmeni bekleyecek. Bu durum bir süre sonra senin içinde sıkıcı olacak. Olay zorunluluk haline geldigi için ister istemez seni de olumsuz etkileyecek. Karanlık, rutubetli ve kapalı bir ortamda olsan sen ne hissederdin ? Bence bu kosullar altında köpek beslememelisin. Sevgiler

img

murathan

ÖZEL MESAJ

bence bodrumu ona uygun hale getirebilirsen olur.bodrumda rutubet sorunu varmı? bodrumu temizleyip ona uygun hale getirebilirmisin?mesela aydınlatma sorununu halledebilirsin.ampul için kablo cekebilirsin.ayrıca sen yokken sıkılmasın die oyuncak bırakırsın yanına.zaten dedigin gibiyse cok uzun süre yalnız kalmayacaktır.güneş görmesi içinde hergün gezdirirsin.yani bodrumu ona uygun hale getirmek sana kalmış:)evde bakamayacaksan köpeğini göndermenden iyidir!

img

thespecific

18 yıl 6 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet bodrumu ona uygun hale getirsem yani geniş alana serbest bıraksam.ışıklandırmada var zaten bodrumda.oyuncak falanda alsam olurmu acaba murathan kardeş?

img

glowface

ÖZEL MESAJ

sevgili arkadaşım, Sana fikrimi söyledim daha ne diyeyim bilmiyorum ! Hani bir işi layığı ile yapmak vardır ya. Benim sana anlatmaya çalıştığım bu. Olmaz diye birşey yok insanoğlu istesin yeter.. bak 15 sene evinde kangal besleyenler de var :)))) Tabii ki bodruma ışıklandırma koyman ve serbest dolaşabilmesini saglaman oyuncak filan koyman bir nebze işe yarar. Illa boyle deneyecegim dersen bari 2 yavru al biri dişi biri erkek olsun. Boylece sana olan ihtiyaçları minimuma iner barii... Kolay gelsin arkadaşım. Umarım herşey yolunda gider ve uzun seneler köpek / kopeklerinle beraber olursun. Saygı sevgi

img

murathan

ÖZEL MESAJ

1 değil 2 köpeğe işkence etsin yani! arkadaşım, bodrumda köpek beslenmez hiç mi vicdanın yok yazık günah hayvana!

img

elmas

19 yıl 5 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ