Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

YARDIMMMMMM :(

Ya bizim bahcemizin yukarısındaki bahcede bi sokak köpeği yavrulamış.5 tane yavrusu var ve o bahcede yavrularıyla birlikte yaşıyo.yavrular yaklaşık 1 bucuk 2 aylık kadarlar.bugun bi baktım yavrulardan biri bizim bahceye düşmüş.bende hemen sütlü ekmek fln verdim karnını doyurdum.ve beslemeye kalktım.bizim cesurun yanına koydum cesurun kulubesinde yatıyodu.cesur da ona zarar vermiyodu.ama ben başlarından gidince annesi gelip yavrusunu almaya calışıyo.ama götüremiyo.annesi çok ürkek, insan görünce kaçıp gidiyo.ya ben uavru köpeği beslemek istiyorum ama annesini öyle yavrusunu almaya çalışırken görünce acıyorum.yavru köpek de annesine gitmeye çalışıyo ve ağlıyo :((( ya sizce ben o köpeği annesinden ayırıp besleyimmi? beslemesem, sokaktaki köpekleri belediye zehirliyo.onu ve kardeslerini de zehirlerler.daha sonra annesinde ayırayım besleyim desem, dediğim gibi anne çok ürkek insan görünce kaçıyo ama yavrularını almaya çalışınca bana saldırcak sanki.simdi yavruyu annesinin yanına koysam ibi daha geri alabilecegimi sanmıyorum. ya yardım edin lütfen :( yavruyu annesine vermeye kıyamıyorum ama onu annesine gitmek için ağlarken görünce çok üzülüyorum :(((

TABİKİ YAVRUYU ANNESİNİN ALMASINA İZİN VER YOKSA İKİSİNEDE EZİYET EDİYOSUN.HEM ANNEYE HEM YAVRUYA.MADEM BESLEMEK İSTİYOSUN ANNESİDEN AYRILINCA BESLE.ZATEN Bİ TANE KÖPEĞİN VAR ONA ŞÜKRET AÇ GÖZLÜ OLMA!!!

Sencede cvpın biraz sert olmadımı?anlamadım sanırım, ben aç gözlülükten dolayı yapmıyorum bunu. o zavallı köpeğe yardım etmek için beslemek istiyorum.dediğim gibi onlar gibi sahipsiz belediye öldürüyor.ayrıca bu yavru 1 bucuk 2 aylık kadar var.madem köpekleri bu yasta ayırmamak gerekiyosa neden köpek alan herkes 1bucuk 2 aylıkken alıyo.bunuda özellikle belirtmek istiyorum. ``Aç gözlü`` lafı gerçektende hiç hoş değil.ben o köpeğe yerdım etmek için beslemek istiyorum.ben kendi köpeğimi de kendi çıkarlarım için beslemiyorum sonuçta.onu sevdiğim için besliyorum ``aç gözlü`` de ne alaka ne demek oluyo yani

arkadaşlar nasılsınınz burada ortam gerilmiş ama siz birbirinizi yanlış anlamışsınız bende her ikinizinde msn adresi var sizleri aynı gün konf alırım ve bu tartışmaya son verirsiniz ben size bu konuyla ilgili kendi cevabımı vereyim annesindan ayırmana gerek yok ama eğer annesi bakamıyorsa senin bakman daha iidir fakat anne sütnün yerini dışardan vereceğin hiç bir şey tutmaz biraz zor gelcek ama sen yavruları annesinin yanına bırakmaya çalış iyilik yapmak isterken onlara kötülük yapabilirsin

img

eğitimliköpek

18 yıl 8 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ya diyorum ki belediye başıboş köpekleri öldürüyo.2 gün önce bi dalmaçyalıyı gözlerimin önünde öldürdüler.sokağın ortasında ağlamamak için kendimi zor tuttum :( ben bunları bile bile onları geri sahipsiz bıkarmak istemiyorum.bana kalsa annesini beslemek de sorun değil ama dediğim gibi annesine yaklaşamıyorum bile köpek anında kaçıyo.hem ayrıca madem annesinin yanından ayırmamam gerekiyo o znm neden petshoplarda, çiftliklerde, veya köpği yavrulayan insanların evinde köpekler 1 bucuk 2 aylıkken annelerinden ayrılıyo.ya ben bu köpeklerin bile bile ölmesine izin vermem ztn.o yüzden alıp beslemek istiyorum.ya ben kendimi tatmin etmek için mi köpek besliyorum sanki ya aç gözlülük de ne demek oluyo?

arkadaşım cidden sert olmuş çok çok çok çok çok çok çok özür dilerim senden ama şimdi anne ve bebeğe ok yazık ciddi ciddi acı çekiyolar birbirlerinnden ayrı:....(madem beslemek istiyorsun biraz daha büyüsün öyle al bi ay daha sabret ciden çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çok çokçok çok çok çok çok çok çok çok çok çok şöok özür dilerim arkadaşımmm.

Ezgicim, evet muhakkak annesinin yaninda olmasi daha dogru olacakti ama normal sartlar altinda.Buncagiz o yavrulara sahip cikmak istiyor ama nereye kadar, ya cocuklarin oyuncagi olacaklar yada araba altina, allah korusun ama olacagi o. Egitimli kopek cok daha iyi bilir ama burda kanunlar 6 haftaliktan sonra yavru adoption`a izin veriyorlar demekki hayvana cok zarari yok 6 haftadan sonra.Bence sen o hayvani tut yaninda, ama sevabin en buyugune girmek istiyorsan,allahta sana yardim edecektir, annelerinide al yanina bir sureligine, cok kotu oldum simdi

img

barnie

18 yıl 4 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya annesini de beslerim ama annesi insan görünce kaçıp gidiyo.yemek yermeyi denedim yine kaçıyo hatta uzaktan yiyecek atıyorum yiyeceğe yaklaşmıyo.aşırı ürkek bi köpek ya 1 ay fln yavrularına bakabilir belki ama sonra nolcak zavallı yavrulara...o yuzden annesini besleyemem.acaba ben o yavruyu yada diğer yavrularını da alsam beslesem, 1 kaç gün sonra ağlamayı keserler mi, bide o znm annesi artık onları bırakıp gider mi acaba?annesi gitmezse onu diğer bahcede gördükçe aglamaya devam ederler çünkü...

ezgi şimdi bütün yavruları alsanda sonuçta anneleri olmadığı için yine ağlayacaklar birde hepsine bakıyım dersen alışırlarsa ve büyüyünce bence sorun olur o kadar köpek tabi sana kalmış sen bakıcaksın ama zor biraz o kadar köpeğe bakmak.birde anneleri olmazsa yavrular ağlar 1 2 hafta kadar ağlarlar bunada dayanamazsın çok kötü ağlıyolar insanın içi gidiyo.bence yavru 2.5 3 aylık olsun öyle al en iyisi o.

Ezgi insanlığından dolayı seni kutlarım.Anne köpeğin çekingen olduğunu söylemişin ama keşke imkan olsada belediyeye kayıt yaptırıp küpe takılmasını sağlasan.Böylece vurulmasını belki engelleye bilirsin.Yavruyu en az 1 ay kadar annesinin yanına bırakmanda yarar var.Daha sonra bi aksilik olmazsa al.

img

serdarsönmez

18 yıl 5 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ