Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

Çözülemeyen Sorun Diskus Akvaryumunda !!!!! - 2.sayfa

Merhabalar Size anlatacagım olay diskus akvaryumunda başarısızlıkla ilgili 1 Sene önce Sun sun çin mali bir akvaryum aldım ölçüleri 1029 54.5 44.5 bu akvaryum akıllı akvaryum denilen cisten içinde reverse ozmoz Uv filitresi ve ph kh ölçeri ile birlikte komple bir set akvaryumda silikon yok ve tek parça cam yani özel ve güzel bir akvaryum Gelelim soruna Ben 10 yıldan beri balık sevdalısı ve çeşitli balıklar beslemiş ve diskusa geçme kararı almış ve üstteki akvaryumada 4 milyar para yatırmış bir balıkseverim sorun şu bu akvaryum ilk kurulduğundan bu güne kadar hastalıktan kurtulmadı yaklaşık 100 adet kadar abartısız diskus ve bi o kadar neon ve rasbora öldürdü. içine konan balık ne olursa olsun 1 hafta içinde solungaçlarını saga sola sürtüyor veya yem yemeden ölüyor Türkiyenin bir çok yerinden üretici ve besleyici kişilerden tavsiyeler aldım filitresini değiştridim 4 kez olmadı filitre malzemelerinı aldım seradan siporax substrat olmadı tuzla ovdum bütün heryerini olmadı 5 kilo tuzda beklettim olmadı permasol banyosu yaptırdım akvaryuma olmadı uv filitresini devamlı çalıştırdım veya devre dışı da bıraktım olmadı yani denenecek her şey ve her türlü kurulum tekniğini denedim olmadı Şimdi sonuca gelelim ben bu akvaryumu atmaya karar verdim içine bir sülfirik asit dökmedim çünkü sera ve tetranın aklınıza gelecek morena nitrivec aqutan aquasafe bi okadar ilaç hepsi kullanıldı En son yine tuzla ovdum su hazırlayıcılarıyla suyu amazon suyuna yakın hale getirdim içine iki tane lepistes attım ikisde 4 saat sonra sürtünmeye başladılar ve solungaçları kanlı bir şekilde öldüler Bir arkadaş burayı önerdi ve bu problemi anlatmak istedim zaman ve para kaybımı anlatmak bile istemiyorum 10 yıllık akvaryum zevkim ve isteğim kaçtı hepinize saglıklı günler

img

sibernot

18 yıl 6 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sakınılan göze çöp batar.hangi diskusçu akvaryumundaki balıklara tuz banyosu yaptırmış.diskusla ilgili bildiğiniz yanıldığınıza yetmez bide adam kalkmış herşeyi yapmış diyosunuz.acaba hanginiz diskus besliyor yada besledi merak ediyorum.beslediyseniz bile kesin öldürmüşsünüzdür.

akvaryumu tuzla ovmuş sanırım balıkları değil yani en azından ben öyle anladım yanlış anlamamışsam eğer akvaryumu boş iken ovmuşsa doğru yapmış sanırım. tamamen benim fikrimdir teşekkürler...

img

nurettindede

18 yıl 8 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hocam msn de görüşelim.bana göre sorun SiBeRNoT ta yani sende 10 yıldır balık beslemekle diskus beslemek arasındaki çok fark var bence. benden daha bilgiler varsa yorumlarını yazsınlar benle tartışmasınlar hem bende farklı bşeyler öğrenmiş olurum .nede olsa burası tartışma forumu değil bilgi paylaşım forumu değil mi.bende biliyorum akvaryumu ovduğunu balıklarını ovmadığını ama hani yukardaki yazıda demiş ya tuz yerine kaşıntı ilacı diye saedce gönderme yaptım.bazı insanlara bazı balıklar yaramaz.

arkadaslar bence akvaryumdan kaynaklanan bisey cunku hersey denenmis 100 discus cope atılmıs demekki baya ugrasılmıs ama gine olmamıs bana kalırsa akvaryum derim zaten markası sun sun cin malı olur bole seyler normaldir adamların yaptıgı her is sahte kopya sehpası sunta,filtresi yetersiz hepsinin,flourasantlar akvaryum icin deil bildiginiz normal flourasant sadece sun sun baskı var camlar tek cam bombe verildigi icin bombe olan yerlerin kalınlıgı da az bisey deyse catlayacak cinsten kapak sistemi cok kotu ne el girer nede baska bisey boyası dokuluo vb.bunların ispatını sizlere yaparım inanmıosanız. bence akvaryum derim eger bvenle konusmak istersen yeni bi akvaryum icin sana cok buyuk yardımım dokunur [email protected]

akvaryumdan kaynaklanmıyor.O akvaryum balık öldürmez.

Tekrar Merhaba İlk öncelikle bu konunun burada bu kadar ele alınacagını tahmin etmemiştim gelelim yazılanlara onlara cevap vermek lazım Ben o akvaryumda yaklaşık 100 kadar balık öldürdüm doğrudur fakat onlar kendi kendilerine bırakılıp ölmediler.Ben kendim kendi çapımda ilaç üretimi yapan bir kişiyim balıklar tamamen akvaryumdan kaynaklanan nedenlerden öldüler discuslara gelince diskuslar hiç te öyle büyük şartlar gerektiren balıklar değil besleme açısından biraz dikkat istiyorlar ama üretim işi farklı ona değinmeyecegim benim bu akvaryuma geçiş nedenim ise daha komplike besleyiş idi ama akvaryumdan dolayı hüsrana uğradım forumda benim beceriksizliğimden kaynaklandığını söyleyen arkadaşlar bu konuda yanılıyorlar daha 1 hafta önce alt komuşuma 1 metrelik cam akvaryum kurdum hemde kendi ellerimle özel hiç birşey yapmadım sadece çeşme suyunu 3 gün dinlendirdim ve şu anda bu balıklar yem yiyorlar ve uzun zamanda saglıklı yaşayacaklarını biliyorum gelelim bizim sunsuna o akvaryuma sizin sayabileceginiz her türlü operasyonu yaptım permasolle temizledim ki permasolü herkez bilir kuvvetli bir dezenfektandır tuzla ovdum tuzlu suda beklettim filitre hortum ve filitre malzemelerini atıp yenisini aldım seranın morena nitrivec aqutan su hazırlayıcıları ki hiç gerek yok aldım sera ve tetranın omnivec costapur baktopur baktopur direct lerini hatta paraziquantal ile kendi ilaçlarımı denedim nafile isteyen yani akvaryum lanetli kısacası denemesi bedava içine suyu doldurun 3 tane lepistes atın 3 saat içinde solungaçlarını sürtüp solungaçları kanlı bir biçimde ölüyor durum diskus ve diğer balık türleri içinde aynı yani benden kaynaklanan en küçük sorun yok onu geçelim kendi odamda 35 cm lik bir duvar akvaryumum var ve o akvaryumda 1 aydır çeşme suyunda hiç bir kimyasal kullanmadan discus besliyorum ilgileriniz için teşekkür ederim konuşmak görüşmek isteyen olursa bu konuda msnim:[email protected]

img

sibernot

ÖZEL MESAJ

selam arkadaşlar. akademist bana görderme yapmadan önce yazıyı iyi okusaydın problemin akvaryumda olduğunu sende anlardın sibernot iki lepistesle deneme yapmış 4 saat içerisinde kaşıntıyla ölüm gerçekleşti problem ney? sibernot mercan arkadaşımın dediğine katılıyorum akvaryumdan...  akademist  biz olgun insanlarız  görerek yazmıyoruz yazılanları  okuyup bilgilerimizi aktarıyoruz  sende bende dede de. deep48 .mercan  birçok arkadaşımız hata yapa bilir arkadaşlar ne yazarsa onun cevabını alır yanlışmıyım. saygılar

img

baron53

19 yıl 3 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Fish Fish Sayın sibernot öncelikle geçmiş olsun demeyi unuttuğum için üzgünüm. ama bence siz bir yerde muhakkak yanlış bişey yapıyorsunuz.benim size tavsiyem lütfen akvaryumunuzu diskus besleyenBlue Tang bir arkadaşınıza teslim edin akvaryumunuzu o kursun .bide bunu  deneyin  ne kaybedersiniz.akvaryuma suç atmak bana yanlış geliyor.saygılar.özellikle diskus besleyen arkadaşlar yorum yapsınlar lütfen.

Fish    Fish FishFishFishybizler dostuz.

Tekrar Selam Arkadaşlar yine akvaryumda olmadıgından bahsetmiş sorunun bakın ben normal bir akvaryumdan bahsetmiyorum içinde uv sistem olan bir akvaryumda solungaçlarını sürterek ölen ve her türlü dezenfekte işleminden sonuç alamadığımı söylüyorum akvaryumu kim kurarsa kursun sonuç bu oluyor ben bu akvaryumu daha ne diyeyim hala bende olduğunu mu söylüyorsunuz Akademsit arkadaşı listeme ekledim msnden görüşecegiz anlaşılan

img

sibernot

ÖZEL MESAJ

merhabalar, bana göre sorun akvaryumdaki bir parçanın (bu parça akvaryumun camı bile olabilir) yaydığı güçlü bir kimyasaldan kaynaklanıyor. bu kadar büyük bir akvaryumda bu kadar kısa sürede balıkların telef olması ancak güçlü bir zehir kaynağından olabilir. öyle ya da böyle parçalardan birinde yapım aşamasında oluşan bir defo var. sorunun hangi parçadan kaynaklandığını bilmek de imkansız anladığım kadarıyla. tavsiyem eğer akvaryumdaki bitkiler ölmüyorsa, bitki akvaryumu ya da sürüngen akvaryumu olarak kullanman.

img

sakarmeke

18 yıl 6 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ