Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kaplumbağalarla birlikte yaşayabilecek türler? - 2.sayfa

selam, benim 2 adet kırmızı yanaklım var, alfayla beta. onlara arkadaş olsun diye başka bir kaplumabağa veya canlı almak istiyorum. acaba bunlarla uyumlu baka bi tür kaplumbağa var mı ya da su canlısı? tercihim yine su kaplumbağası olucak ama başka bi tür olmalı...

img

thorin

18 yıl 8 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

img

hamso

18 yıl 10 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

FOTOLARIN DEVAMI İÇİN

img

hamso

ÖZEL MESAJ

hamso, bişey sorucam. ben hala cesaret edip de vatoz alamadım alfayla betanın yanına. ünkü bunlar ne görürse koklayıp ısırmaya kalkıyolar. ama bi arkadaşın başka bi başlıkda da bahsettiği gibi dibi taşlık akvaryumun ve pislikler oralara doluşuyo ve atman iç filtre de fayda etmiyo onlara. bi vatoz alıp deneyeyim diyorum ama sonra vatoza da kıyamam bişey olursa :( hayatını zehir etmiş olurum hayvanın. bu vatoz saldırı karşısında kaya altına saklanırsa veya gerekli tepkiyi verirse kapluşlarıma onlar da ona saldırmaktan vazgeçer mi. tabi daha saldırıp saldırmayacaklarını da bilmiyorum. ve yine başka bi başlıkta yardımcı olmuştun, atman filtrenin difüzör gibi kullanılmasıyla ilgili. bunu başardım ve vatoz yaşayabilir dimi bu şartlarda akvaryumda. çünkü baya bi hava veriyo içeri filtre...

img

thorin

18 yıl 8 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

vatozlarıma ilgi göstermiyorlar. sadece lepisteslerle ilgileniyorlar okadar süs balığını önermiyorum yani.En olmadı akvaryumu olan bir arkadaşına verirsin vatozu(deneyip olumsuz sonuç alırsan hemen alırsın vatozu akvaryumdan)

img

hamso

ÖZEL MESAJ

bence kaplumbağalarla balıklar birlikte yaşamaz. ben mikelencelo yu akvaryumu kırılınca bir süreliğine bir arkadaşın akvaryumuna birakmıştım. 4 adet 20-25 cm lik piranası a adet 15-20 cm astronotu vardı. ilk başlarda astronot çok çektirdi, ancak daha sonradan önce piranaları sonra da astronotu bezdirdi. bizzat ben piranaların kuyruğuna yapışıp sörf yaparken 4 defa izledim, görmediklerimi ve de diğer balıklara neler yapabileceklerini de siz düşünün. not: mikeyin boyu o zaman 10cm di.

img

y0lcu

19 yıl 3 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

süs balığı haricindekilere dokunmuyorlar bende varmı vatozunu tospaya kaptıran?

img

hamso

ÖZEL MESAJ