Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Bir Kaplumbağ Hikayesi

Ben bu siteye yeni üye oldumm vee gerçekten verdiğiniz bilgiler bana baya bi yardımcı oldu.Benim kaplumbağ merakım yaklaşık 1.5 yıl önce başladıı ilk aldığım 2 kablumbağdan 1 tanesi öldü büyük ihtimal ciğerlerini üsüttüm ben o zmanlar bilgisiz olduğum için böyle olduu benim asıl anlatmak istediğim diğer kaplumbağmın başından geçenler ve hala hayatda kalma başarısı Başına neler gelmediki; kabından kaçıp kayboldu,kap masamın üstünde bulunduğundan yaklaşık 1 metreden fazla bir yükseklikten düşmüş oldu fakat bununla kalmayıp salonu ve mutfağı geçip balkona kadar ulaşmış ve daha sonra alt komşumuzun balkonuna düşmüş(iki katlı bir evde oturuyoruz)kaplumbağmı yaklaşık iki gün sonra alt komşum buldu ve bulduğunda gerçekten sağlıklı ve canlıydıı.Büyüdükce kaçma girişimleride artmaya ve aldığım önlemlerde artaya başiladı fakat büyük bir azimle kaçmayı tekrar başardı ve bizi evin altına üstüne getirtdi buna rağmen bulamadık ve tam on gün boyunca kayıptı biz artık ölmüş olduğunu düşünüyorduk ki bi gün mutfaktan balkona doğru yürürken halının altında bi şeye bastımm ooda nee diye bir baktımm benim kapluşş çok kötü durumdaydıı ölmek üzereydi resmen hemen yıkayım ağzına yem verdim ama verdiğim yemleri kusuyordu vitamin damlatma başladım tekrar yem sürekli ilgi ve sevgiyle kaplumbağmı hayata döndürdüm (ohhhhh) şu an çok sağlıklı ve keyfi yerinde umarım uzun seneler hep böyle kalırr

img

momento

18 yıl 9 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çok geçmiş olsun ama sanırım akıllanmışsındır artık ve bir akvaryum almışsındır hep sağlıklı olmaları dileği ile..

img

septempt

18 yıl 9 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence almamış alsa yazardı :) benim 4 adedi havuzda tutmuştum güneşlendirirken.Hepside kaçtı.Sonra buldum ama zor oldu.Artık leğen kullanıoyum.Zaten akvaryumları var.

img

hamso

18 yıl 10 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bir kaplumbağa hikayesi değil de kaplumbağanın kabusa dönen yaşamı daha uygun bi başlık olurmuş. şimdi nerde bakıyosun aldın mı akvaryum?

img

hülya999

19 yıl 10 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

akvaryum tek çözüm

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

akvaryumsuz hayat hayat degıldir:) baska bişidir

img

sezarpc