Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Ankara da oturanlar

Selam Dün karşılaştığım bir olayı paylaşmak istiyorum. Kaplumbağama yem ve vitamin almaya gittim petshopa kara kaplumbağası için yem ve vitamin istediğimi söyledim iki ürün verdi ben onları incelerken oda başkasıyla ilgileniyordu. Yem de sorun yok. Vitamin diye verdiği ürünün içindeki kağıda baktım sürüngenlerde isale karşı doğal tedavi ilacı olduğu yazıyor. Ya sabır deyip adamı beklerken vitamin diye verdiği şeyin kutusu dikkatimi çekti içinden çıkan kağıtla kutudakiler farklı. Az da olsa yabancı dil biliyorum neyse ki. Yazanlardan ürünün aslında böcek ve parazitlere karşı ilaç olduğunu anladım. Adam yanıma gelince hiç bişi olmamış gibi ( hani olur ya dalgınlıkla vermiştir diye ) Tekrar sordum bu vitamin mi emin misin diye evet dedi. hiç vitamin falan yazmıyor bunda dedim bana kutunun üstündeki arznemitel yazısını gösteriyo mittel vitamin demekmiş. Neyse tepem attı tabi ben ingilizce de az da olsa almanca da biliyorum utanmıyor musun yanlış ürünü satmaya diye. Ama adam sinir bi tip kabul etmiyor hatasını hala diyor bu vitamin olarak kullanılıyor biz de burdaki hayvanlara bunu kullanıyoruz diye. Bir keresinde bir petshopta dikkatsizliğim sonucu kabuk sertleştirici diye vitamin satmışlardı. Aldığınız ürünü iyice inceleyin ne derlerse inanmayın. Ve bence bu petshoptan alışveriş yapmayın İnkilap sokaktaki Pet Center

img

hülya999

19 yıl 10 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Zaten bu petshop sahiplerine güven olmaz.Kim ne alırsa alsın iğce bakması gerekli.Aslında ben tüm kaplumbağa malzemelerini verdiğin adresten yapıyodum -İnkilap sokak Pet Center-

petshoplara güvenmeyin diye zaten çok söyledik. hadi yem mevzusu neyse de o kadar saçma şeyler söylüyorlar ki insanın ağzı açık kalıyor. yok bunlar başka büyümez, yok bunlar günde bi tane yerler, yok bunların ömrü 2 yıl zaten vs. PETSHOPLARA GÜVENMEYİNNN!!! hepinize tavsiye: kaplumbağa bakımı ile ilgili birsürü yazı var forumda. bunları kopyalayıp, sonra 5-10 tane de fotokopi çektirirseniz gittiğiniz petshopa verirsiniz. bunu veterinerden aldım falan deyin de bari ciddiye alsın sizi. öyle öyle yayılır bu başka çare yok. burda bir iki tanesi istedi, hazırladım memnun oldular aslında. bir de bu sitenin adresini veriyorum.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ewet ya bu petcilerin çoğuna güwen olmuyo. ben www.pet.gen.tr den araştırıyorum ona göre alacağımı alıyorum. hiç değilse bildiğim bişey oluyo!..   Turtle            Turtle 

img

köpek_istiyorum

18 yıl 9 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ