Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

lütfen bilgilendirin

2 adet su kaplubağasına sahibim benim merak ettiğim bazı şeyler var birincisi kaplumbalarımdan biri erkenden kış uykusuna girmiş olabilirmi biri çok hareketli biri taşın üzerinden inmiyo 6-7 parça yem atıyorum diğeri hepsini yiyo ama öbürü kıpırdamyo bile bide fanuzun tepesine bir lamba koydum direk fanuun içine doru ışık versin diye hareketleri yavaşlıyan kapluşum sürekli onun altında duruyo diğeri yem vereceğim zaman hemen suya dalıyo lambanın sürekli yanmasının bir zararı olurmu birde diğer durum normal mi yani biri dierinden önce kış uykusuna girmiş olabilirmi

img

s_erk

18 yıl 9 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam; s_erk kardeşim bende masa lambası var ve 3 senedir sabah uyanınca açıyorum gece yatarken kapatıyorum.Hiçbir zararı olmaz.Eğer altınada kaya koyarsan kapluşların o kayanı üstüne çıkıp ışın altında uyuyabilirler.Zararı yoktur.Zaten sıkılırlarsainerler suya.Biri diğerlerinden erken kış uykusuna girmiş olabilir weya hastalanmış yemek yememekten halsiz kalmış olabilir.Bu konuda daha detaylı bilgi yazarsan net cevap verebiliriz.Ama bence ilki yani kış uykusuna yatması daha gerçekçi geliyor..

img

by_falcon

19 yıl 4 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

fanusta olmaz bu iş yeni aldıysan bunları büyük ihtimal ölecekler.uzun süredir bakıyosan bişi diyemicem. bide fanus demişsin.umarım japon balıgı fanusu değildir.bu dahada felaket. geniş olacak.beeeelee yayacak kaplumbağa.ısıtıcın olacak.bölee termal termal.filtren olacak.böleeeee göbeeeemee 28 derece şeklinde. bilgi vermemişsin pek ondan şettirdim

img

hamso

18 yıl 10 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm benimde kapluşlarımda biri diğerine göre daha az hareketli ama birazda karakter meselesi diyorum hem uykuyu seviyor hemde yemeyi sanırım çabuk büyüyecek :) güneşi çok seviyolar bence havalar soğumaya başlamadan faydalan bu güneşli havalardan..

img

septempt

18 yıl 9 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam; Fanuz demişsin okumamışım.Onun içinde yaşayamazlar akvaryum alman lazım.Ayrıca ısıtıcı filtre geri kalanını forumlarda bulabilirsin

img

by_falcon

19 yıl 4 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

FANUS DEDİM AMA YANLIŞ KELİME KULLANDIM SANIRIM FANUZDA DEİLLER BAYA UZUN VE GENİZ BİR AKVARYUM YAPTIRDIM ONUN İÇİNDELER VE YAKLAŞIK 2 SENEDİR ORDA YAŞIYOLAR ISITICI VE FİLTRE OLMADAN AMA MASA LAMBASI ALDIM ONUDA BİR PETSHOPDAN SÖLEMİŞLERDİ BİDE BENİM ANLAMADIĞIM BU TARZ YERLERDE YANİ PATSHOPLARDA SATILAN KAPLUMBAĞALARA YERLEŞKELERİ İÇİN PLASTİK SAÇMA SAPAN KAPLAR VERİYOLAR VE EMİNİM ÇOĞUDA BUNLARDA BESLİYOT KAPLUŞLARINI AMA SANIRIM FİLTRE VE ISITICI ALMAM GEREKECEK BİRDE ALTERNATİF YİYECEK OLARAK NE VEREBİLİRİM SİNEK VER DİYEN BİLE VGAR DORUMU:))

img

s_erk

18 yıl 9 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çiğ kıyma,haşlanmış tavuk,kan kurdu,un kurdu,çekirge,çiğ tatlısu balıgı,elma armut(benimkiler yemiyor denersiniz).... benim akvaryum filtreyi kapadıgınız zaman 24 saati geçmeden önden bakınca arkasını göremez hale geliyor suyu ve 5 metre uzaktan kokmaya başlıyor...

img

hamso

18 yıl 10 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm S_ERK,

foruma hoşgeldin. aşağıda sana kaplumbağa bakımında yardımcı olacak faydalı bilgiler var. Genel olarak şöyle bir oku, başka soruların varsa yardımcı olmaya hazırız. Linki tıkla:

Kaplumbağa Bakımında Refarans Linkler VOL.III

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ