Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

KAPLUMBAĞA BESLEMEYE BAŞLICAM LUTFEN YARDIM

Merhabalar şu anda 63*43*29 (cetvelle ölçtüm) bi akvaryumum var. ısıtıcısı ve havalndırma motoru da var. ama kılıç ve moli bbeslıyordum şimdi onları verip kaplumbağa beslemek istiyorum. ama koyacağım su miltarını, ısıtıcıyı kaplumbağaya gore nasıl yerleştıreceğimi ve havalandırmaya ihtiyac olup olmadıgını bılmıyorum. tabii bir de hangi taşları kullanmalıyım? mesela mıdye kırıkları var su an balıklar için kullandıgım ama buyuk taşları nerden bulucam ve nasıl yerleştirmem gerekiyor?? yani bir kaplumbağa için uygunortamı nasıl yaratabilirim?? bana bilgi verin lütfeeenn.

img

koccabebek

18 yıl 9 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

onlar için sadece havalandırma ve ışıklandırma yeterli.taşlara gelince taşları yarısı suyun dışında kalacak şekilde yerleştircekisin.taşlarıda hayvan satan mağazalardan alabilirsin.

img

sirena

ÖZEL MESAJ

teşekkür ederim.. ama su derinliği hakkında bir bilgin var mı acaba?? yani sen kapluşuna nasıl bakıyorsun? akvaryumda mı? yani düzenek nasıl bir şekilde acaba? bir de ben ısıtıcının da 29 derece de suyunun içinde kalması gerektıgını okumuştum dogrumu ki?

img

koccabebek

ÖZEL MESAJ

selam, Akvaryumun boyutu kaplumbağalar için ideal ama büyürlerse değiştirmen gerekebilir.sularının ısısı 27-28 derece olmalıdır.Ben 28 de sabit tutuyorum.Su seviyem ise kaplumbağarı ilk aldığım günden beri o zaman onlar 3-4 cm di akvaryumun en üstüne kadar.Merak etme su kaplumbağaları boğulmazlar.onlar için önemli olan sularının değişmeden hep aynı ısıda kalması üstlerine çıkabilecekleri kadar bir kaya ve ışıktır.Ben masa lambamı hep açık bırakıyorum bütün gün kayanın üstüne çıkıp uyuyorlar masa lambası hem onları ısıtıyor hemde kurulanmalırını kabuklarının kurumasını sağlıyor.yem olarak özelkaplumbağa yemi verebilirsin ayrıca meyve sebze herşey yerler.atlı su balıkları dahil olmak üzere kıyma sosis her şey.Ama bunlar akvaryumu kirletebilir bunun içinaz miktarda verebilirsin.Ayrıca kaplumbağalar için vitaminler var yemlerine damlatılan bunu da almanı ve haftada 2-3 kere kullanmnı tavsiye ederim... Ayrıca bu linkte sana çok çok yardımcı olacak bilgiler mevcut beslenme ısı neler gerektiği hertürlü bilgi hastalıklar vs...  http://www.hepsievcil.com/App/Forumlar/Cevaplar.aspx?KRef=5&FRef=30&BRef=8495 eğer sorularına cevap bulamassan sorabilirsin herkez memnuniyetle cevaplayacaktır.

img

by_falcon

19 yıl 4 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

HANİ BALIKLAR İÇİN KULLANILAN HAVALANDIRMALAR VARYA ENELDE YEŞİL HANİ, İŞTE ONLARIN VE ISITICININ YİNE AYNI ŞEKİLDE AKVARYUMDA KALMASI, ÇALIŞTIRILMASI(BALIKLARDA YAPTIGIM GIBI) BIR ZARARI OLUR MU?? BİR DE DİPTE MİDYE KABUGU KIRIGI VAR YENI ALACAGIM MINIK 3 CM LİK KIRMIZI YANAKLAR İÇİN TEHLİKE OLUŞTURURMU? ALDIKTAN SONRA 2 GUNDE BIR KUCUK Bİ LEPİSTES ATSAM BU IKI TANE KIRMIZI YANAK İÇİN YETERLİ BESİN OLUR MU ACABA?

img

koccabebek

ÖZEL MESAJ

Bende akvaryuumlar içn olan motorları kullanıyorum.ısıtıcım da onlardan hiç bir zararıyok.sadeece akvaryumun yerindeki taşların kaplumbağaların yutamayacağı büyüklkte olması gerekiyor bunu sen ayarlayabilirsin yutamazlarsa sorun teşkil etmez.Yem konusuna gelince bence kaplumbağa yemi kullan balık verme dedmiyorum ama2 günde 1 bence az gibi.Benimkiler çok oburlar her öğün 4 tane versen yine yerler ben kaplumbağa yemi vitanim sebze veriyorum.kaplumbağa yemlerinide vermelisin.mesela bi sabah 2 tane yerlerse 1 tane daha birde akşam ama dayanamassan öğle gibi 1 tane daha verebilirsin.Balıkta haftada 1-2 kere ver istersen ona birşey diyemem

img

by_falcon

19 yıl 4 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm koccabebek,

aşağıdaki link kaplumbağa beslemeye başlayanlar için oldukça yararlı olabilir.

Kaplumbağa bakımında Referans Linkler VOL.III

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ