Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kaplumbağam hiç hareket etmiyor

benim kaplumbağam çok haerektliydi hatta kabından dışarı bile çıkıyordu onu alıştırmıştım elimden yem yiyordu beni görünce hemen olduğum tarafa geliyordu ama ben tatile gidince arkadaşım baktı geldiğimde hiç hareket etmiyor yem bile yemiyordu doğru düzgün öylece suyun altında duruyor elime alıyorum anca canlanıyor bazen öldüğünü sanıyorum hiç kıpırdamıyor ne yapmam gerekiyor bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler arkadaşlar

img

turuncuu

18 yıl 9 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam; Sana tavsiyem vitaminelerini normal olarak vermen.Bol bol güneşlenmesi gerekli büyük bir kaya olması lazım zaten akvaryumunda ve eğer masa lamban varsa onu bütün gün açık tut.kayanın üstüne çıkıp güneşlenmesi gerekli.yemlerine damlatılan vitaminden her sabah ve akşam vermeni tavsiye ederim(kendine gelene kadar)En fazla bir hafta bekle. Eğer durumu değişmesse akvaryumunun sıcaklığını 29-30 dereceye çıkarmanı tavsiye ederim.Normalde ilk şartları yaptığın taktirde iyileşmesi gerekiyor.Mutlu haberi bize ver tamam mı:)

img

by_falcon

19 yıl 4 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm turuncuu,

foruma hoşgeldin. kaplumbağana nasıl bakman gerektiği konusunda aşağıdaki link sana yardımcı olacaktır ayrıca sorunun cevabı yine aynı linkte mevcut. kolay gelsin.

http://www.hepsievcil.com/App/Forumlar/Cevaplar.aspx?KRef=5&FRef=30&BRef=5441

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam turuncu;

Bu link de sana yardımcı olabilir http://www.hepsievcil.com/App/Forumlar/Cevaplar.aspx?KRef=5&FRef=30&BRef=8495

img

by_falcon

19 yıl 4 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar çok teşekkür ederim cvevaplarınız için sanırım benim kaplumbağamın sorunu ölüm fanusu diye aldlandırdığımız kap yüzünden çünkü ilk aldığım zamanlarda dediğim gibi çok hareketliydi sanırım kabını değiştirmem gerekiyor ve vitamin olarak ne kullanılıyor yaşadığım yerde bu tür bilgilere sahip yerler yok bana isim olarak verirseniz memnun olurum birde kaplumbağam her türlü yemi yemiyor seçiyor yani hep aynı yemden mi vermem gerekli cevaplarınız için teşekkürler şimdiden.

img

turuncuu

18 yıl 9 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

petshoplarda satılan deep marka kaplumbağa vitamini var. ayrıca sera''nın ürünleri çok kaliteli. sera raffy P ve vitaminleri var. ancak büyük şehirlerde bulabilirsin. bunun yanında sanyu marka torbalarda satılan yemleri çok seviyorlar ve içinde vitamin de var. umarım en kısa zamanda koşulları düzeltebilirsin.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam kaplunbağam aslında çok sağlıklı her zaman yemeğini yiyor ve güneşe çıkıyor.Fakat son zamanlarda bir bacağı hareket etmiyor.Yani hareket etmek için kendini çok zorluyor fakat artık sadece yemek yerken hareket etmeye çalışıyor.Kafasını kaldırmadan flaan bahsetmiyorum.Lütfen bir bilginiz varsa yazabilirmisiniz ön bacağında cidden bir sorun var sanırım:(

img

MELISA

4 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ