Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

***BILDIRCIN HAKKINDA LÜTFEN YARDIM*** - 2.sayfa

Arkadaşlar Ben Hobi Amaçlı 10 Dişi 3 Erkek Bıldırcın Besliyorum ve Bugün Kümesimdeki 2 Erkek Bıldırcının Kafasını ve Gözünü Çok Kötü Kanatmışlar Hayvanlar Çok Kötü Durumda.Onların Bu Hallerine İçim Gitti.Hayvanları Elimden Geldiğince Tedavi Edip Başka Bir Kümese Koyup Ayırdım..Bunun Sebebi Ne Olabilir ve Birdaha Böyle Bişey Olmaması İçin Ne Yapmayalım...İlginiz ve Alakanız İçin Çok Teşekkürler Bol Evcil Günler Arkadaşlar...

img

murselpasa

15 yıl 8 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Tüm yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum...Tavsiyelerinizi gerçekleştiricem eğer devam ederse tekrar bilgilerinize başvurmak beni mutlu eder..Herkeze bol evcil günler..Arifgirgin beyfendi yede mesleğinde kolaylık bol kazanç diliyorum..

img

murselpasa

ÖZEL MESAJ

Sayın Arkadaşlar Öncelikle iyi günler..Söylemiş olduğunuz şeyleri yaptım..Kümese yeşillik,sularına vitamin için vita form koydum ama nafile..Dişiler birşey yapmıyor..Erkekler birbirlerini gagalamaya devam adiyorlar..Bugun 1 tanesinin gözlerini çıkarmışlar..Buna nasıl engel olucam bilmiyorum..Kümesteki erkek bıldırcınları çıkarsam halledebiirmiyim acaba...Bana döllü yumurta lazım değil.Küçük yeğenim var hergün o yiyiyo ztn.Birde 10 dişi kuştan günde 1 tane yumurta alıyorum, Az bir sayı değilmi sizce..Bununda nedeni ne olabilir..Şimdiden Çok teşekkür ediyorum.Allah kazancınızı arttırsın, bol evcil günler

img

murselpasa

ÖZEL MESAJ

bu sorundan dolayı veteriner arkadaşımı aradım ve sordum. Kanibalizm değildir o bıldırcını dışlamışlar. Ayrı kümeste tutulmasında fayda var dedi. Aynı kümeste birbirine tekrar alıştırmak için yapılacek bir şey olup olmadığını o da bilmiyor. Sizin bilginiz varsa şimdiden çok teşekkür edeim...

img

scapula59

15 yıl 2 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhabalar, Ben o sorunu çözdüm daha doğrusu beyaz kekliklerde aynı sorun vardı. Önce yaralı olanları arada birbirlierini görecek şekilde telle ayırdım. Yaralıların yaraları tamamen iyileştikten sonra iki grubu da ayrı bir yere aldım. Yeni aldığım bölüm her iki taraf için değişik olduğundan kavgayı önledim. Deneyebilirsiniz. Umarım faydası olur Kolay gelsin.

img

refik35

15 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kardeşim erkek bıldırcınlar dişi bıldırcının yanında kıskançlık yaratır 2 erkek dişi ile durmaz ha dişi olmasa durur sen onları ayıracaksın 2veya 3 dişi 1 erkek olur benim de başıma geldi ayırdım şimdi rahatım hayvanlarda da kıskançlık vardır selamlar kolay gelsin

img

aliturkyilmaz

15 yıl 2 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba arif bey,ben 2004 yılından beri muhabbet kuşu üretimi yapıyorum. bıldırcın a hobi olarak beslemek istiyorum. sadece merak ettiğim konu bıldırcınlar ses,gürültü vs yaparmı acaba?

img

mumiti

15 yıl 2 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hepsievcilcom çok güzel bir site