Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kaplusum aniden garipleşti yardım eder misiniz lütfen

selam arkaadslar ben bu iki gündür kaplusum cadı için çok üzülüyorum son ikigündür sadece yemek yiyo ve uyuyo eski cadılığından eser kalmadı.eski kıpır kıpır hareketli hali gitti uykucu cansız hareketsiz bi kapluş geldi. ayrıca bugün salatalık yerken çok fazla miktarda acık sarı bir sıvı çıkardı çok sasırdım.sonra tekrar uyumaya basladı.bu konuda beni bilgilendirirmisiniz.çok tesekkür ederim.

img

micmic

18 yıl 11 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

anladığım kadarıyla kaplumbağan ishal olmuş. belirtileri yeme isteği ve zayıf düşme. sebebi ise yanlış yem verme (bu durumda salatalık galiba), mantar ve parazit olabilir. yaşına ve boyuna göre 1-2 günlüğüne yemek verme. ortam koşullarını bildiğinden yola çıkarak su sıcaklığını da ayrıca kontrol et. yaz sebebiyle aşırı ısınmış olabilir. kaplumbağanın dışkısı katı, yediği yeme göre yeşil veya kahverengi iri bir kurtçuk gibi olur. bu arada hem su hem de kara kaplumbağası için geçerli bu yukarıdakiler. kara kaplumbağasına ayrıca biraz papatya çayı içirilmesi öneriliyor. düzelmez ise veterinere.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben sadece kendi yemlerini verme taraftarıyım yeşil sebzeler mide ve bağırsak hastalıklarına neden oluyormuş oyuzden hiç vermiyorm kaliteli yemlerde ihtiyacları olan hertürlü besi ve vitamin bulunuyor onlardan dene içlerinde bağırsak düzenleyicilerde var heralde ishal olmuş inşallah ciddi bişeyi yoktur sağlığına kavusur belirtiler o yönde

img

goktugvw

18 yıl 11 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ