Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

gurk tavuk (problem)

arkadaşlar ben memleketten gurk tavuk getirdim ve burda yatırdım.9 tane civciv çıktı hepside cin gibi. fakat civcivler çıktıgından beri tavukta bi gariplik var ne yemek yio ne bişe yapıo.bi deri bi kemik kaldı. ayakta durucak hali yok oturup duruo hep.4 gündür fln böyle. neden bişey yemiyo acaba yeşillik bugday ne varsa verdim yemio.. bana bi yardımcı olsanız ne yapmam gerek. ölücek böyle giderse:/

img

cens87

15 yıl 10 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bazıları doğru dürüst yumurtaya yatmaz ikidebirde kalkar yumurtayı bozar.Bazıları da yattımı kalkmayı bilmez.Benim iki tavuğum böyle açlıktan öldüler.Biri daha yumurtanın üstünde öldü.Zorla beslersen belki tekrar yemeye başlar.

img

saitisik

18 yıl 11 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kardeş bir kova su koy. Tavuğu günde en az iki defa suya bas. Bir de Sait bey in dediği gibi zorla besle. Salatalık,kavun kabuğu vs. rendeleyerek yedirmeye çalış. Suyunun içine de buz at. Ayrıca gündüz yatırmamaya çalış. Eline bir değnek alarak kovala. Vücut ısısını düşür. Sulu gıdalar, buzlu su, gezindirme bu üçünü yap. İyi cins bir anaç tavuk anladığım kadarıyla. Seneye de lazım olacak sana.

img

acemi64

17 yıl 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim tavuklarda gurka yatmak bilmiyor yatıyor mu geziyormu belli deil daha yavru alamadım acaba bunun sebebi ne olabilir

img

erkan_bayram

15 yıl 11 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam arkadaşım ben Murat.Senin tavuğunu bit basmış olabilir.Kuluçkada yatan tavuklarda özelliklede yaz sıcağında yatan tavuklarda olur.Tavuğun şayet ölmedi ise tavuğuna,civcivlerine ve yattığı yere,kümesine iyice bak.Bit tavuğu boğabilir.Ben daha önce bu olayı yaşadım.Benim tavuğumda civcivlerinin çıkmasına 4,5 gün kala yem yemez,su içmez vede ayakta duramaz hale gelmişti.Hatta yumurtaların üzerinden bile kalkamıyordu.Ben kaldırdım ve bir baktımki yumurtaların üzerinde, tavukta ve yattığı yerde her tarafta bit vardı.Hemen kullandığım toz bit ilacı ile ilaçladım(SEVİTOX)ve tavuk birazdan kendine geldi ve yavrularını çıkardı.Bir kaçtane arkadaşımın tavukları yumurtanın üzerinde civcivlerin çıkmasına birkaç gün kala farkedemedikleri için öldüler.İnşallah tavuğun iyileşir.Geçmiş olsun arkadaşım.

img

mp

16 yıl 10 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hepsievcilcom çok güzel bir site