Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

Hamster alıcam bilgilendirebilirmisiniz?

Mrb.Arkadaşlar dün bize yakın bir petshopa gittim mubişimide ordan almıştım (şuan teyzem bakıyor ve gayet sağlıklı).Oraya hamsterlar için gitmiştim daha önce gittiğimde 3 genç hamster vardı fakat bu gidişimd büyük bi hamster ve yeni doğmuş birsürü yavru vardı ne zaman satabilirsiniz dediğimde 20gün sonra dediler.Fiyatları 10 ytlimiş.küçük çarklı suluklu bi kafes,yemi,ve hamster 35 olurmuş. benim birkaç sorum var.1-Alıcağım hamster yavru olucağı için normal hamster mamalarını yiyebilirmi yoksa başka şekildemi beslenmelidir? 2-Annesinden ayrılacağı için problem olurmu? 3-Sağlıklı olup olmadığını nasıl anlayabilirim? 20 gün nasıl dayanıcam bilemiyorum ama ilk deneyimim olucak inş. cinsini sorduğumda normal hamster dendi fakat anneleri çok büyük değildi. Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

img

ayca_eco

16 yıl 3 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

1. Normal mama verebilirsin 2. Hayır 3. Hareketli canlı ve yuvarlak olmalı çok zayıfsa hastadır yada hastalanır biraz iri bişey al

img

gayekapluş

15 yıl 10 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm eğer ist.da oturuyosan cüce campbell yavruları satıyorum 7.5 ytl hem sağlıklılar petshopta genellikle iyi bakılmıyolar istersen görüşelim [email protected]

img

aysenur34

15 yıl 10 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bilgiler için teşekkür ederim.Bursa`da oturuyorum.

img

ayca_eco

16 yıl 3 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

20 günlük bir yavruyu annesinden ayırmak doğru değil. Enaz 35-40 gün olması lazım annesi emzirdiği için yavruları ayırmak doğru değil. 40 günden sonra yavru hamster mamalarından alıp besleyebilirsiniz. Sağlıklı olup olmadığı hareketli oluşundan etrafıyla ilgili oluşundan iştahının iyi olmasından anlaşılabilir. 20 gün değil 35 gün dayanmalısınız. Hamsterinizle uzun zaman (2.5-3 yıl) geçirmek istiyorsanız bukadar acele etmeyin.

img

hüsocan11

16 yıl 8 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

20 günlük hamsteri egitmek, kendine alıştırman daha kolay olur. bunun için biraz erken annesinden ayırılmasında bir sakınca yok. 35-40 günlük zamanıda kendin suyuna süt katarak aradaki açığı kapatabilirsin. 35-40 günlük yawru bir erişkine yakın olacaktır. bu yuzden egitimi hayli zor olur. ağaç yaş iken eğilir.

img

mustafa_sglm

16 yıl 8 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hamsterlar 17-18.gün rahatlıkla mama yemeye başlarlar. 35-40 gün sonra anne zaten yavruları emzirememeye beşlıyacaktır. campell sa eğer zaten yeniden kardeşleri olacak ve büüklere emzircek meme veya zaman kalmayacak. syrian ise anne yavrulardan çoktan bıkmış olacaktır. yani anlıyacağınız 25.gün çok rahat ayırabilirsiniz bi sorun yaşamazsınız. arada yumuşak yiyeceklerde vermelisiniz özellikle karpuz!!!! yaz aylarında çok severler. ayrıca hamster beslemek sorumlluluktur hatta büük bi sorumluluktur. çünkü kokuyo diye 3 gün sonra atmaya kalkma. bence çok eğlenceli ve zevkli bi uğraş benm campelllarım ve syrianlarım var çokda memnunum hepsini ayrı ayrı seviyorum.....

img

bonussss

16 yıl 11 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ