Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Kırmızı Yanak Su Kaplumbağası

Selam ; Bilgiler fener48 den alıntıdır(Oda benim!Eski nick)Kırmızı Yanank Su Kaplumbağaları:

Kuzey Amerika Orta Batı kesimlerindeki bataklıklarda oldukça yaygın olarak bulunur. Ilık ve bol yeşilli suları severler. Bu kaplumbağaların en büyük özelliği yanaklarının iki yanındaki kırmızı-oranj lekelerdir, bu lekeler olgunlaştıkça kaybolur. Cinsiyetler kolayca ayırt edilebilir. Dişiler erkeklere göre daha uzun ve ağırdır. Boyları doğal ortamlarında yaşarlarsa, 16-25cm arasında değişebilir. Erkeğin kabuğu daha içeriye dönük, dişinin ise daha düzdür ve erkeğin tırnakları dişiye oranla çok daha uzundur. Yavru kaplumbağalar için 60 cm akvaryum ideal ölçüdür. Sabit ısı 26,5 derecede tutulmalı, ideal akvaryum boyu ilerisi de düşünülerek 100x40x40 cm edinilmesi tercih sebebi olmalıdır. UV lamba sürekli güneş ışığı görmeyen kaplumbağalar için önem taşır.

Kurutulmuş karides ve balık parçaları, kurt kuruları ve ufalanmış et parçacıkları, ufak toprak solucanları, kıvırcık salata parçaları ve küçük balıklar verilebilir. Ömürleri 20-25 yıl kadardır, olası sağlık problemleri gözlerde enfeksiyon ve kabuk yumuşamasıdır. Sularına vitamin, kabuklarına zaman zaman yumuşak bir fırçalama yapılmalıdır.

img

deepfıshıng48

19 yıl 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

doğru kaynak versek daha iyi olur bence.bilgiler şurdan alıntıdır;

http://www.panpet.com/egzotik/sukaplumbaga.asp

durup duruken polemik yaratmak için atmıyorum bu mesajı,sadece her topice harala gurele mesaj yazılması dakka başı topic açılması hem eski kullanıcıların hem de yeni kullanıcıların forumu takip etmesini zorlaştırıyor.konu kapanmış bir topice sadece :)))))) mesajını atmak insana ne kazandırır çok merak ediyorum.

herkese saygılar.(ayrıca balık bölümünde bana yardımcı oldugun için binlerce tesekkur deepfishing48)

img

golyad

19 yıl 6 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam golyad , bazı genel yararlanılması gereken bilgiler arşivde kalmış ve yeni kullanıcılar arşivi taramadan burdan bilgilenmek gereği duyuyor nedense..Yazdığım bilgilerin alıntı olduğunu yazdım .fener48 in yazılarını kopyaladı demesinler diye..Kaynak göstermedim senin kaynağın doğrudur.Kırmızı yanak su kaplumbağası resmi aynı kaynaktan değil dostum.Her araştırıp , inceleyip, insan için en kıymetli değerlerden olan ,zamanımızı harcayarak yazdığımız yazılara ,kaynak gösterip göstermediğimizi araştırmak yerine yazıların insanları bilgilendirmesi benim için daha önemli..Saygılar ve Sevgilerimle.

img

deepfıshıng48

19 yıl 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

aslında hepimiz gayet farkındayız, başlık atmak herkesin kolayına geliyor ve yeni gelenler gerçekten bakmıyorlar. kaynak belirtme konusunda ise hassas davranalım bence. yarın bir gün sitenin birinden biri gelip bize ters bişey söylemesin. fikrimce referans linkler başlığındaki linklerin içini tekrar doldurursak bu sorun çözülmüş olur. veya yeni başlık atacağımıza o başlığın altına ekleyebiliriz. her yeni gelene onu hemen yazıyoruz çünkü. biraz da toparlanmış olurb forumdan link vermeye çalışırken iki saat aramak benim de işime gelmiyor açıkçası. böylece devasa bir bilgi birikimi oluşturmuş oluruz hep birlikte.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam ne kadar sağlıklı

img

deepfıshıng48

19 yıl 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet paşalar gibi valla ama biraz kabuk temizliği gerekiyor :)) gözler yavruyken pörtlek oluyor ama büyünce o hali gidiyor. üstekki verdiğin resim yavru alttaki var yine baya bi yaşı heralde.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benimki de aynı bu boyutlarda,ve aynı bu şekilde kabugu.ben kendi kendine kayaya surtunerek temizliyo diye kendi haline bırakıyorum kabugunu.pırıl pırıl yapıyor kendi kendine.

img

golyad

19 yıl 6 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam golyad ; yazdıklarına göre sen kaplumbağaları en zahmetsizce besleyen bir arkadaşsınTebrik ederim seni..Bende İzindeyim

img

deepfıshıng48

19 yıl 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ