Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

ÇİFTLEŞTİRMEK ŞARTMI?

YA ARKADAŞLAR BİZ BU KAPLUŞLARI ÇİFTLEŞTİRMEK ZORUNDAMIYIZ?YANİ DAHA KÜÇÜKMÜDÜR YADA ÇİFTLEŞTİRMESEK NASIL DAVRANIRLAR. AYRICA BÖYLE BİŞEYE KALKIŞSAK NASIL YAPARIZ YANİ ORTAM NASIL OLMALI YADA KPLUŞ KAÇ YAŞINDA OLMALI.YUMURTLAYINCA KAÇ TANE YUMURTLARLAR YANİ HİÇ ÇİFTLEŞTİRENİNİZ VARMI?

img

chıstına

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bir kere akvaryumda yavru alman imkansız.ayrıca bildiğim kadarıyla petshoptaki kapluşların hemen hemen hepsi kısırlaştırılıyor.ben balık da besliyorum inanın yavru almak çok mutluluk verici birşey ama kaplumbağalarda bu imkansız.imkanlıysa birileri anlatsın ve bende tatbik edeyim.vallahi kapluşdan bir yavru alsam benden mutlusu olmaz :) benimki kocaman birşey oldu  ama hiç çiftleşmedi.hatta arkadaş aldım yanına hiç geçinemediler.tabi benim arkadaş almamdaki sebep çiftleştirmek değil bir yoldaşı olmasıydı.akvaryumda çiftleştirmek imkansız diyorum ben.

img

golyad

19 yıl 6 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Singapur kaplumbağası denilen yani dağıtımı singapurdan yapılan kırmızı yanaklı su kaplumbağaları üretilmemesi için kısırlaştırılıyor!Maalesef yavru alamazsın.

img

fısherman48

18 yıl 11 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

akvaryumda yavru alman imkansız. bi kere yumurtalarını karaya bırakırlar. akvaryumda böyle bir ortamın yok. bunun yanında fisherman''ın dediği gibi (hoşgeldin bu arada:)) ben de kısır bir cins olarak üretildiklerini duydum ancak emin değilim. zaten şu an dünyada ky su kaplumbağası fazlalığı olduğuna göre bir de üretime geçmek bence bu hayvanlara yazık. ithal edildikleri ülkeden kış uykusu halinde straforlar içinde getiriliyorlar. 3-4 cm''den fazla olmuyorlar, hatta daha küçükleri bile var. yarısı da ölüyor. berbat birşey ayrıca. üst üste konserve gibi geliyorlar. bunun yanında akvaryumda erkek kaplumbağalar dişilere zarar verebildikleri gibi diğer erkeklere de zarar verebilirler. dikkat etmek lazım.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ithal edilen kaplumbağalardan çifleşeni görmedimde duymadımda henüz:)

img

fısherman48

18 yıl 11 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam turt dışından getirilen kaplumbağaların çivtleştiklerini duymadım.singapur üzerinden gelenlerin başka yerde üretilmesin diye kısırlaştırıldıklarını söylediler

img

deepfıshıng48

19 yıl 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam Yurt dışından getirilen kaplumbağaların çiFtleştiklerini duymadım.singapur üzerinden gelenlerin başka yerde üretilmesin diye kısırlaştırıldıklarını söylediler .Doğrusu bu:)))

img

deepfıshıng48

19 yıl 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ