Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

"bilen varmı??????????"

arkadaşlar su kaplumbagaları suyun altında kaç dakka durabilir.

img

selim90

19 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam selim90, ben kaplumbağalarımın 5 dakikadan fazla içerde kaldıklarını görmedim. aksine benimkiler (ki artık benimki) demeliyim. çünkü biri dün malesef aniden öldü) taşın üzerinde çok fazla vakit geçiriyorlar. peki benim de bir sorum var: kaplumbağalar yalnız yaşayabiliyorlar mı?

img

sezin

18 yıl 11 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benimki uyuyor suyun altında. ama çok merak ediyorsan bütün bir gün başında bekleyip ölçeceksin hatta bize de söyle:)) ancak suyun altında kayaya falan sıkışında veya ters dönünce boğulabilirler haberiniz olsun. kaplumbğalarlar akciğer solunumu yapan hayvanlardır. yaniii balık muamelesi yapmayınız... (daha önce boğulmaz diyenler oldu diye yazıyorum)

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim kapluşlarımdan biri kayaların altında kalıp bogulmuştu..sanırım 5dk falan duruyolar hiç araştırmadım ama..

img

forya

19 yıl 4 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

5 dakkadan fazla oldugu kesin hatta saatlerce durabiliyor cunku beppo nun dediği gibi suyun içinde uyuyor.

img

golyad

19 yıl 6 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet dün gece izledim suyun altında uyuyordu bi tanesi ama normal gündüz ancak 4,5 dakka duruyor

img

selim90

19 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Suyun altında en az yarım saat kadar uyuyabiliyorlar.

img

fısherman48

18 yıl 11 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

uyurken en fazla bir saat falan kalıyorlar bazen. genelde akvaryumun sığ yerlerinde uyumaya çalışıyorlar ki sadece burunlarının ucu bazen suyun üstünde kalıyor.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benimkilerden ezik suyun altında uyuyor,hatta pek suyun üstüne çıkmıyor,arada bi burnunu uzatıyor ama hemen geri çekiyor.ünük ise uyurken de başı suyun dışında oluyor.ikisi de ayrı tip işte.

img

dulcinea

19 yıl 3 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ