Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kaplumbağa sevenlere uyarı

selamlar ben yeni üyeyim. geçen doğum günümde iki şirin su kaplumbağasına sahip oldum. haklarında en ufak bir bilgim olamasına rağmen elimden geldiği kadar onlara çok iyi baktım, akvaryum aldım. Yem ve vitaminleri asla ihmal etmedim. Güneş ihtiyaçları gibi her detaya önem veridm. buna rağmen dün bir tanesi öldü. o kadar üzgünüm ki.. sizlerle paylaşmak istedim. 1-2 aydır dikkatimi çeken tek şey ölen kaplumbağamın aşırı derecede ürkek olmasıydı. Şimdi diğeri yalnız kalmasın diye bir tane daha mı almalıyım, yoksa ben mi iyi bakamıyorum diye düşünerek bir per shop''a mı vermeliyim bilmiyorum :(

img

canimm

18 yıl 11 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kaplumbaga bakımında referans linkleri okumanı ve kalan kapluşa bakmanı öneririm.lütfen okumaya üşenme,inan burda çoğu kişi aynı aynı şeyleri 10 ar 15 er defa yazmaktan sıkıldı.hiç zor değil kaplumbağa bakımı,sadece biraz özveri,işler rayına oturunca uzun müddetli sesssiz soluksuz bir dost kazanıcan.

img

golyad

19 yıl 6 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

http://www.hepsievcil.com/App/Forumlar/Cevaplar.aspx?KRef=5&FRef=30&BRef=4375 bu link yardimci olur die dusunuorum: )

img

hamham

18 yıl 11 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Yanına bir kaplumbağa daha al ve uygun şartlarda besle bu şartlar forumda vardı hala duruyorsa arşive bir göz at bence..

img

fısherman48

18 yıl 11 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ