Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

birkaç sorum var?

ben yeni bir su kaplumbağası aldım ama forumda yazanlarla petshoptaki adamların söyledikleri tamamen farklı.öncelikle günde 1-2saat güneşlenmeleri yeterlimi yoksa ne kadar çok güneşlenirlerse o kadar ii mi?ayrıca bende deepfix marka bir vitamin var ve bana her kaplumbağanın suyunu değiştirdiğimde kabuğuna 3 suyunada 2 damla damlatmam gerektiği söylendi.bu doğrumu yoksa yeminemi damlatıp vermem gerekir?son olarak da besin olarak mesela kavun,muz ne bilim yeşillik falan verilebilirmi ve bunlar hangi aralıklarda ve miktarlarda verilmesi gerekli?yardımcı olursanız sevinirim...

img

migel

18 yıl 11 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba, Kaplumbağamı 3 saat güneşlendiriyorum çünkü lambam yok. Güneş istemediği zaman zaten gölgeye kaçıyor. Bakım konusunda tecrubeli arkadaşlar yardımcı olurlar. Vitaminlerden hiç anlamıyorum çünkü. Bana biraz fazla gibi geldi ama bilemiyorum. Suyunu değiştireceğine göre ortamını sorayım. Neyin içinde besliyorsun? O söylediğin yiyecekleri seviyorlar ama su içinde kalınca suyu kirletir. Yemediğini alırsın. Bu forumda yazanlara inan çünkü kaplumbağam onların yardımı olmasaydı çoktan ölmüş olurdu.

img

saynur

19 yıl 1 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kaplumbağamı dün aldım daha.geçici olarak plastik bir kabın içinde besliyorum ama yarın sabah akvaryumculara gidip akvaryum bakıcam ama bütün teçhizatı hemen tedarik edemeyebilirim.şu vitaminler konusunda ne yapmam gerekir acaba.bir de yemlerin miktar ve zaman aralıklarını öğrenmem lazım.

img

migel

18 yıl 11 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hoşgeldin migel,

petshoptakilere inanmamak ve buraya gelmekle en doğrusunu yaptın. bu forumda veterinerlik bigileri hariç kaplumbağa bakımı ile ilgili her türlü yardımda bulunabilecek birçok kişi var. aşağıdaki linke tıkla. buradan seni forum içerisinde senin sorularını da kapsayacak ve kaplumbağa bakımında mutlaka uyman gereken kurallara yönlendirecek linkler mevcut. başlık içerisindeki linkler tıklayınca açılmıyor. kopyalayıp yeni sayfada açman gerekir. kolay gelsin ve okumaya sakın üşenme:) bu arada vitamini o kadar çok verme. suyuna da damlatmana gerek yok. haftada bir kez bir kaç yemine damlatsan yeterli. onunu yerine kaliteli yem alırsan gerek bile kalmayabilir. dediğimiz gibi petshoptaki bilgileri unut. hatta ordakileri de unut.

http://www.hepsievcil.com/App/Forumlar/Cevaplar.aspx?KRef=5&FRef=30&BRef=4375

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ