Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kabuğu yumuşadı

hasta kaplumbağamın kabuğu yumuşadı bu konuda bana yardım eder misiniz ısıtıcım da var

slm, kaplumbağanın kabuğunun yumaşamasının sebebi güneşsizlik ve vitamin D3 eksikliğidir. tedavi edilmezse ölümle sonuçlanabilir. o yüzden dikkatli davranman lazım. kaplumbağanın öncelikle vitamine ihtiyacı var. yemlerine damlatarak gerekirse zorla vermen gerekebilir. eğer veremiyorsan veterine götür o vitamin takviyesi iğnesi yapsın. iğneyi nasıl yapacağını bilmiyorsa (veteriner) buraya yazı yaz. sonra bol bol güneşe çıkar. suyun derecesi de yine yaz ayı olduğu için 29-30 civarında kalsın. forumda iyileştiren arkadaşlar olmuştu. seninki de düzelir umarım.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba, bende aynı durum başlamıştı, vitamini yemlerine damlatıp (biraz da aç bırakarak) yemelerini sağladım, ayrıca tepelerine sıcaklık için kocaman bir ampül koydum, şu anda durumları gayet iyi, kabukları parlak yeşil oldu ve sertleşti.. su sıcaklığı da 30+ gibi.. geçmiş olsun! (not: tüm bu konudaki linkleri okumalısın)

img

ameno

19 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Suyunu temiz tut ve bol bol güneşlendir günde iki saat kadar.

img

fısherman48

18 yıl 11 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

noldu kapluşlarında gelişme var mı?

img

ameno

19 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam akvaryumun güneş görsün yada bir leğen içerisinde günde iki saat kadar güneşlendir.Teraryum suyunu temiz tut

img

deepfıshıng48

19 yıl 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ