Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

dikkat dikkat...

Arkadaşlar sakın kaplumbağalarınızı yanlız başına dışarı çıkarmayın.Benim bir arkadaşımın kaplumbağasını dün akşam bir karga öldürdü.(Kara kaplumbağası)Çıkarıcaksanız bile yanlız başına çıkarmayın karga kocaman kaplumbağayı kafasına gaga atmış

img

selim90

19 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çok üzüldüm..çok dikkat edilmesi gerekir kedi ve kuşlar çok tehlikeli kaplumbağalar için. kara kaplumbağaları bahçeye yada balkona çıkartıldığında kullanılacak kenarları ve üstü telle kapalı olan yazlık bi yuva yapılabilir.Ben yapmayı düşünüyorum..

img

hülya999

19 yıl 10 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam kuşların zarar verebileceğini biliyorumda kedi ne yapabilirki kapluşa kabuğunun içine girse bence hiç bişey olmaz...

img

selim90

19 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kedi ve köpekler de kaplumbağalara zarar verebilir. ciddi yaralanmalarına sebep olabilir. balkonda veya bahçede dikkatle takip edilmesi gerekir.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet köpekleri unutmuşum kedi,köpek,kuş kaplumbağaya zarar verir.. kabuğunun içine girse bile bir kedinin eline düşen kaplumbaganın başına neler gelir allah bilir kediler oyun oynamayı sever bir pati atar saga bir pati sola kapluş korkudan yine gider ayrıca ağzına alır yani bi çok şey olur çoook dikkat edin. bahçeye çıkardıgınızda yanında dursanız bile bir koruyucu olmasından yannayım ne olur ne olmaz unutup yanından ayrılabilirsiniz

img

hülya999

19 yıl 10 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

zaten arkadaşım şu anda resmen bunalımda çok kötü durumda çok pişman yaaa çok üzgünüm bende...

img

selim90

19 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ