Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

gözlerinde kanlanma

merhabalar, gözleri kapanmaya başlayan kapluşumun şimdi de gözünde iğne ucu kadar bir kanlanma var, teramisin kullanmaya devam ediyorum, vitamin yüklemesi yapıyorum, sularının sıcaklığı 31-32 dereceye çıkardım, yemeklerini ayrı kapta veriyorum ki temiz kalsın su, filtre de sürekli çalışıyor, günde bir merhem sürüyorum.. kanlanma neyin belirtisi, bilgisi olan var mı?

img

ameno

19 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

vitamin yüklemesini biraz azalt. vitamin fazlası da ölümle sonuçlanabilir. teramicyn''i kullanma bir kaç gün. gözleri açık mı bu arad? ayrıca mikrobik bir hastalık olması ihtimaline göre akvaryumu sıcak su ve sirke ile yıka.(ama berbat kokar iyice durulaman lazım) aynı şekilde kayalar ve benzeri de. filtreyi de dezenfekte etmen lazım. başka kaplumbağan varsa ayrımanı tavsiye ederim. gelişmelerden haberdar et lütfen.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dezenfekte ederken kaya tuzu da kullanabilrsin.iyice durulamak şartıyla.elinden geleni yapıyorsun gozuktugu kadarıyla beppo nun da tavsiyeleri dogrultusunda insallah gecer kanlanma.benim basıma gelmedi bilmiyorum acıkcası tam olarak.gelişmelerden haberdar edersen bizleri sevinirim.

img

golyad

19 yıl 6 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam ameno, kapluşunu başka kapluşların varsa onlar ısırmıştır kanlanma ondan oluyodur...benimkilerden birinin gözü kapanmıştı dierleri onun farklı beyazımsı rengini yem olarak algılayıp ısırıyorlardı ve hayvanın gözü kanlanıyodu en iyisi iyileşene kadar ayır..

img

forya

19 yıl 4 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba.. vitamine devam ettim, teramisine de, (ama gün aşırı olarak).. gözündeki çapak tarzı birikintiler yapıyormuş sanırım o kanlanmayı, gözündeki çapak kalmayınca kan damlası şeklindeki o iz de kalmadı.. feci sağlıklılar şu anda.. hepinize çok teşekkür ederim. (gözünde çapak olunca göz kapağı içinde gözünü çok sert kaşıyordu, sanırım ondan oldu)..

img

ameno

19 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

harika, iyileştiklerine çok sevindim(k). bu başlığı referans linklere ekleyelim. biraz değişik bir durum çünkü. eğer vaktin olursa en başından beri nasıl bir tedavi uyguladığını ve sorunu farkediş şeklini yazarsan seviniriz.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Olayı şöyle özetleyeyim: Önce küçük olanın gözleri kısılıp sonra da kapandı tamamen (bir gün içerisinde)Akabinde koşup üstümdeki bütün parayı akvaryum, ısıtıcı, filtre taş ve vitamin ile değişik mamalara harcadım.. Akvaryuma da 60 W''lık bir ampül taktım. Su ısısını 28 derecede tutarak başladım ama hayvanın durumu iyiye gitmiyordu, 32 dereceye çıkardım. Bu sırada gün aşırı teramisin sürüyordum, gözlerindeki mikrop (yada herneyse) bu merhemin de etkisiyle çapak olarak çıkmaya başladı, hatta baya sert çapaklar. Kanlanma bu noktada oldu, kapluş gözlerini sertçe kaşıyordu. Gözbebeğinin altında nokta şeklinde bir kan damlası gözüküyordu. Şu anda tamamen iyi, yemeklerini de ayrı bir kapta veriyorum, su temiz olunca canavar gibi oldular :)))

img

ameno

19 yıl 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ