Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

gonzalesim uyumuyo:(

henüz dün aldığım gonzalesim.gündüz uysal ve sevimli bi şekilde dururken gece birden bire ışıkların kapnmasıyla birlikte çok hareketlı çok çılgın bi hale geldi ve bütün gece tekerleğinde döndü merak ediyorum bu hayvanlar gece hiç uyuyumuyolarmı?ayrıca çok az yemek yiyo bunlar bı sorun mu? yoksa normalde böylemi olması gerekir?acıl cvp beklıyorum yardımınız için şimdiden tşkrlr..

sevgılı busa benımde gonzalesım var gecelerı tekerleğinde donmesı normaldır benımkıde saat aksam dokuzdan altıya yedıye kadar donuyor o hayvanlar gunduz uyuyup gece oynarlar yanı bızımkının tam tersı neyse yemek yeme konusuna gelınce sen zorlama bırak kendı acıkınca yer yanı bunlar normaldır hepsı aynı seyı yapar hamsterının hıc bır sorunu yok yanı

img

b3rk

16 yıl 10 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

cvp için çok teşekkür ediyorum benim bu sorunun çok öncedendi artık geceleri de arada sırada uyuyo ama dediğin gibi en çok gündüz uyuyo ozamnlar yemesi için ona fıstık veriyodum bi kaç gündür küçük siyah çekirdeklerden veriyorum çok sevdi çekirdekleri ama sanırım bi sorunu var eskiden hiç sesi çıkmazdı kafese yaklaştığımzamn hemn elimin yanına gelirdi şimdi yaklaşınca cırak cırak bağırıyo acaba yanlızlıktanmı sıkıldı çok asi oldu son zamnlarda yanı sanırım benim gonzalesim bi dişi acaba dışıler böyle sinirlimi oluyo ne yapmm gerekiyo bunun için şimdiden teşekkürler..:)

dısıler genelde hamılelık donemınde ve cıflesemek ıstedıklerı zaman sınırlı olurlar ayrıca gonzales turlerı yalnız yasar cunku beraber yasadıklarında kavga edıp bırbırlerını olduruolar ben sana msn adresımı verıyım oarada daha detaylı anlatırım [email protected]

img

b3rk

ÖZEL MESAJ

b3rk yanlış bilgi vermişsin çift yaşayamayanlar syrian türüdür gonzalesler sosyal hayvanlardır başka bi gonzalesle yaşıyabilir ama aynı cins beslenmesi önerilir çünkü farklı cins olunca çok fazla ürerler ve kısa zamanda bir düzine hamsterın olabilir

img

tiff

16 yıl 11 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ozman nıye bırbırlerını olduruyolar hep? arkadasımla ben aynanda fare aldık o ıkı tane aldı (gonzales) onunkıler kavga edıp bırıbırlerını oldurdu benımkıde baskasıyla bır araya geldıgınde kavga edıyor pekı bunlar neden kavga edıyor ozman tiff sen söyle acaba sosyal hayvanlar oldukları ıcın mı?

img

b3rk

ÖZEL MESAJ

Hamster ve gonzales ler gün saatlerini uyuyarak ve tembel bir sekilde geçirirler onlar için yasam gece saatleridir bol bol gezinir yer içerler merak etmeyin hiç bir sorun yok!!!!!! tavsiyem Kesinlikle suni yem ve gıdalar vermeyin! Haslanmıs katı yumurta haricinde protein vermeyin! Arpa ezmesi bulabilirseniz yemciler de bulunur genelde. onun dısında haslamalık ciğ mısıra bayılırlar.yıkandıktan sonra kurutulmus mutlaka hergün Kıvırcık-marul veriniz. mutlaka olumlu gelismeleri görüceksiniz!

img

kuşadam

16 yıl 10 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

e bnm kiler neden hiç etmiyor gerçi biri dün akşam öldü ama ölmeden önce bir keree bile birbirlerine zarar vermediler yoksa syrianla gonzalesimi karıştırıyosun gonzalesler sosyal hayvamlar grupca yaşıyabiliyolar

img

tiff

16 yıl 11 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ