Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Kaplarından sürekli çıkıp gezmek istiyorlar

slm arkadaşlar.benim kapluşlarım hergün dışarı çıkıp evde dolaşmak istiyorlar.dolaştıktan sonra yemek istiyorlar ve yine çıkmaya çalışıyolar.sdc gece rahat rahat uyuyolar.sürekli çıkmalarında bi sakınca varmıdır acaba.şimdiden saolun.

img

didmer

19 yıl 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm didmer, kaplumbağaların su kaplumbağası ise, akvaryum camına tırmanma sebepleri dışarı çıkma isteği değildir. akvaryum ortamında camı anlamamalarından kaynaklıdır. ortamlarını sabit tutman ve akvaryuma oyalanacakları kayalar koyarsan dışarı çıkmaya çalışmaktan vazgeçeceklerdir.

img

momo

19 yıl 5 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

su soğuk oldugunda da dısarı cıkmak ıstıyorlar.

img

benzin

19 yıl 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

havalar artık ısındı su kendini dışarıdan atmak isteyecek kadar soğuk değildir,zaten soğuk olsa da kendini dışarı atacak derman bulamaz kapluş,kapar gözünü sessiz direnişe başlar...

img

golyad

19 yıl 6 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

daha akvaryum nedır ısıtıcı nedir bilmezken yaz da olsa kaplumbagayı suya sokunca cıkmak ıcin yapmadıgı kalmıyodurdu da ondan dediM(allahtan bu sıteyı kaplumbagama bı zarar gelmeden kesfetmısım,ıyı nıyetlede olsa baya zulum ettim hayvana galiba sıcak ortamdan soguk su dolu plastık kaba dalmak pek keyıf vermıyordu hayvana!

img

benzin

19 yıl 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Benim kapluşlar da,plastik kaptayken de akvaryumdayken de hep çırpınıyorlar.Niye yaa ? sinir oluyoom,canları sıkılıyo herhalde...

img

aytug92

19 yıl 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ