Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kaplumbağamı arı soktu,yardım!!

arkadaşlar 10 gr lık kaplumbağamı kabına düşen canlı arıyı yemeye çalışırken arı soktu,yanağının altından..Hemen veterinere götürdüm adam iğneyi çıkardı,''kortizon iğnesi yapardım ama çok ufak dozajı ayarlamak çok zor,yanağı yemek yiyemeyecek kadar şişerse mecbur iğne yapıcaz'' dedi.. Şimdi suya girdiğinde çok rahatsız oluyo,ağzıyla sağını solunu ısırmaya çalışıo ve hemen kayasına çıkıyo..Ondan sonra da bi daha suya girmedi,kaşınıo heralde anlamadım..arı sokalı 16 saat oldu..Bu konuda bilgisi olan lütfen yazsın..Momo sen bişeyler bilio musun?? Naapıyım??

img

henryıv

19 yıl 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

eyvaaaah!!!! ben şu an araştırıyorum ve cevap bekliyorm. umarım bişey olmaz.

img

momo

19 yıl 5 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

henryIV

1. veteriner ile görüştüm burada: olayın üzerinden 24 saat geçtiğine göre artık kormasına gerek yok dedi. neresinden sordu hemen. onun da söylediği iğnenin çıkarılması ilk etapta. sonra ağızdan bir damla onadron göz damlası versin dedi. bu arada vaka ona ilginç geldiği için senden eğer mümkünse kaplumbağanın resmini çekip göndermeni istiyor.

2. amerikadaki turtletimes forumuna senin sorunu yazdım ve dünyada arı tarafından sokulan tek kaplumbağa seninki anlaşılan: forumdan bu konuda bilgili olan bir kişi kırmızıkarınca ısırıklarına karışı pre sodyum succinate denilen bir injeksiyon kullanıyor. 5-10 mg, kilo başına. ancak bunun işe yarayıp yaramayacağını bilmiyor.

umarım kapluşa bişey olmaz ve en kısa zamanda bize haber ver lütfen.

img

momo

ÖZEL MESAJ

çok sağol momo..inşallah iileşicek,suya girmiyo hala kayasında oturuyo..çektim resimlerini,nereye gönderiim?

img

henryıv

19 yıl 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

[email protected] adresine gönderebilirsin (bu adres kullanılmamaktadır, lütfen kaydetemeyiniz)

img

momo

ÖZEL MESAJ

merhaba henryIV bende bir veterinere sordum arı sokmasının olduğu bölge suyla temas edince sancı verir 1-2 gün içinde düzelecektir merak etmeyin o yüzden suya girmiyodur dedi.

img

hülya999

19 yıl 10 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

henryIV, resmi buraya da ekleyebilirsin böylece herkes görür. ben de veterinere buranın linkini veririm. resim nasıl eklenir diye "resim ekleme sorunsalı" başlığım vardı ona bir bak lütfen.

img

momo

ÖZEL MESAJ

çok sağolun arkadaşlar yardımlarınız için..hülya 999 dediğin doğru galiba, çırpınıyo suya girince, kaşınıyo heralde diye düşünmüştüm ben de..susuz bi kaba koydum gece rahat uyusun diye..Bugün biraz daha ii gibiydi,2 gün oldu inşallah geçicek..Bu arada arının soktuğu yerde şişlik falan yok yani resimlerinden anlaşılıcak bi durum yok..Ben yine de becerebilirsem resim eklemeye çalışıcam..

img

henryıv

19 yıl 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ