Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

kara kapluşunun mu, su kaplusunun mu bakımı kolay???

merhaba arkadaşlar ben çok tatlı bir su kaplusu aldım ama herkes bakımının zorluğundan bahsediyo...acaba kara kaplusumu alsaydım.sasırdım bana akıl verirseniz sevinirim...

img

esrateker

19 yıl 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm esrateker, olur mu, yani kara kapluşu ayrı su kapluşu ayrı güzel. ilk başta bakımı zor gibi görünse de sonra rutinde kolay olur. kaplumbağanın ortamını anlatırsan sana yardımcı olalım. cinsini de belirt lütfen. umarım akvaryum + ısıtıcı + filtre vardır:))

img

momo

19 yıl 5 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bakımı en kolay evcillerden biridir su kaplumbağaları.elbette alışana kadar bazı zorluklar yaşıyacaksın ama rayına oturttuğunda sadece sana yemlemek ve onları izlemek düşecek.haftasonundan biraz vakit ayır ve şu linke göz atıver.

http://www.hepsievcil.com/App/Forumlar/Cevaplar.aspx?KRef=5&FRef=30&BRef=2284

yeni aldığına göre eğer tecruben de yoksa bu konuda içinde palmiye ağacı olan bir adet plastik kapta kapluşun vardır.diğeceğim o ki yukardaki linkte yazanları dikkate alıver,şiddetle tavsiye ediyorum...

img

golyad

19 yıl 6 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam esrateker, sorduğun sorunun cevabı tam yok aslında kapluşları baktığın kap önemli hangisinin kabı büyükse onun temizliği daha zor olur tabiki. bende 2 tane kara 5 tanede su kapluşu var, su kapluşlarının bakımı bana daha zor geliyor ama onları beslemek daha zevkli daha hareketliler komik şeyler yapıyolar kaylara tımanıp düşüyolar falan yemlerin peşinden yüzüyolar ama kara kapluşları onlar kadar ilgili deiller...bazen hepsini bir araya koyuyorum izlemek daha zevkli oluyor.. bence her ikisinide besle ..

img

forya

19 yıl 4 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba esrateker, hangisini çok seviyosan onun bakımı kolay gelir..su kaplumbağası almışsın onu sokaga atacak değilsin ya..onun için gerekli ortamı hazırla gerisi kolay..

img

hülya999

19 yıl 10 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ