Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

labradoruma yardıımmmmmmmm

selam millet ya labradorum 7 aylık ama hala dışarı tam olarak çişini kakasını yapmıyorum ewde gazeteye yapıyor kendi yerine dışarı çıktımı bazen yapio we ayağını kaldırmadan (bu arada labradorum erkek) bu zamanla kendiliinden düzelirmi yardımcı olurmusunuz bide getir komutunu nasıl öğretebilirm

img

dj_rn

17 yıl 3 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

öncelikle size "sakin olun" diyerek başlıyorum. daha tuvalet eğitimini almamış bir köpeğe, getir komutunu öğretmeye çalışmak zaman kaybı. öncelikle tuvalet konusuna eğilmelisiniz. veterinerimizin dedigine gore, 10 yasina gelip de, hala tuvalet egitimi almamis köpekler varmiş ve bunlarin nedeni sahiplerin yanliş davranişlariymiş. köpeğinize, eve yaptığında kızmamış olabilirsiniz. bu nedenle onun yanlış oldugunu bilmiyor olabilir. veya dışarıya yaptığında ödüllendirmiyor olabilirsiniz. ya da köpeğinizi yeterince dışarı çıkarmıyor olabilrisiniz. kuduz aşısını olmuş, dışarı çıkarmaya başlamışsınız. artık evde gazete koymayın. eve yapınca kızın. yüksek ve otoriter bir sesle. 7 aylık köpeği 2 kez besliyor olmalısınız. artık 3 kere dışarı cıkarmalısınız. dışarıda tuvaletini yapınca ödül maması vermelisiniz. bunları yapıyor musunuz bilmiyorum. ama bunları yaparsanız, köpeğiniz de yavas yavas dogru olanın dışarı yapmak olduğunu öğrenecektir.

img

cgdm

17 yıl 3 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

:) ödül wermeye başladım getir komutu hariç çoğu komutu biliyor dediin gbi gazeteyi kaldrmak istyrm ama annem babam izin wermio kendi kenden örenir dio 2 kez dşarı çıkıyo dünde yardımın için saol denicem bu söledklerini teşekkürler

img

dj_rn

ÖZEL MESAJ

getir komutunu biraz zor öğreniyorlar =) golden, labrador cinsleri agizlarinda bir sey tasimak istediginden; pek birakmayi sevmiyorlar =) ama ona da soyle alistirabilirsiniz. elinizde iki top olacak. bir topu atacaksiniz. sonra "gel oglum" diyeceksiniz diger topu gösterip. (ses cikaran bir topsa, onla da dikkatini cekebilirsiniz) boylelikle "yaniniza gelip agzindakini birakirsa yeni bir oyuncak alacagini" ogrenecek. ya da bir top ve odul mamasi/kucuk sosis parcalari ile de yapabilirsiiz bunu. topu atip cagirirsiniz. gelince etten ya da odulden bir parca verirsiniz.

img

cgdm

17 yıl 3 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bilgileriniz gerçekten altın değerinde :D gazeteyi kaldırdım artk yapmıyor dışarı çıkınca yapio daha ayağını kaldırmadan hacetini görüo ama olsun :D öğrenir yakında getiride deniicem otur gel aşşa in hayır dur bekle yanımdan yürü patini wer yat bunlar hep bilio ama mesela ağzına zorla bişi almıyo ölse almaz al bunu dediiniz zaman almio keyfi bilio eer isterse alio istemesse almio :D ahahahahaha çok komik bi köpeim war :d

img

dj_rn

ÖZEL MESAJ