Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Dişi Golden..

Arkadaşlar, kısmetse bir dişi golden almayı düşünüyorum. 9 aylık eğitimli bir Golden Retriever. Ancak şöyle bir problem var. Dişilerin adet dönemlerinde ne gibi problemler karşılaşılır bilmiyorum. Ayrıca bu cinsleri illaki çiftleştirmemiz şartmıdır? Köepeğin sağlığı açısından kısırlaştırmanın zararı varmıdır? Ayrıca kısırlaştırma işlemi maddi olarak bize ne kadar mal olur? Kafamı kurcalayan bu soruları çözümleyebilirsem benimde çok şirin bir dostum olucak inşallah. İlgilenen herkese şimdiden teşekkürler..

img

novarix

18 yıl 1 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kısırlaştırma işlemi 350ytl fln civarı bir masrafdır sorualrından sdece buakdarına cvp verebılıyorum..

img

mate

17 yıl 5 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba, Hayvanları kısırlaştırma son yıllarda sıklıkla yapılan bir uygulamadır,hernekadar farklı görüşlerde olsa, köpeğinizin sağlığın açısından yapılması gereken önemli bir uygulamadır,eğer ilk kızgınlığına ulaşmadan kısırlaştırılırsa ilerki yaşlarda meme tümörü riski inanılmaz boyutlarda azalır,çünkü meme ile ovaryum arasındaki hormonal bağlantıları ortadan kaldırırsınız ve memeyi bu gibi durumlardan korumuş olursunuz...saygılar Hayvanseverlerin buluşma noktası www.pettr.com

img

koray136

20 yıl 6 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım bende dişi bir golden sahibiyim 2 aylıkken almıştım şu an 1,5 yaşında ilk adetini 9 aylıkken oldu allahtan yaza denk gemişti adeti 20 gün kadar sürdü biz evde bakıyoruz ama o sırada tatildeydik ama son 2 günü evde geçirdik ve çok zorluk çektik ve bi kaç aysonra kısırlaştırdık şimdilik durumu çok iyi herhangi sıkıntımız yok sağlık açaısından ileride ne olur bilmem ama ben köpeğimi çok seviyorum. sizde evde bakacaksanız kısırlaştırmanızı öneririm adetleri 20 gün kadar sürüyo ve çok kötü kokuyolar eğer sormak istediğiniz bişey olursa msn adresim [email protected]

img

maydin02

18 yıl 4 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ