Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Kac Günlük Olmalı ??

Arkadaslar Bi Arkadastan Sibirya kurdu alıcam.38 günlükken almak zorundayım(bi sebebi var) sizce çok mu erken????

img

glowfaceee

17 yıl 7 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

MERHABA BENİM BİLDİĞİM KADARIYLA EN AZ 1.5 AYLIK VEYA 2 AYLIK OLMASI GEREKİYOR BİRAZ ZORLANABİLİRSİN ÜRKEK VE İÇİNE KAPANIK OLACAKTIR ANNESİNDEN VE KARDEŞLERİNDEN AYRILDIĞI İÇİN KÖPİŞİNLE SANA İYİ EĞLENCELİ GÜNLER:)

img

zozo5561

17 yıl 10 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

En az 1,5 ay en fazla 3 ay sonra almalısın ancak yavrunun sutten kesilmesini beklemelisin eğer sutten kesilmeden alırsan ilerde gelişme ve sağlık sorunlarıyla karsılasabilirsin.

benimde husky im var ama 1 yasına geldi hala sözümü dinlemiyor belki erken alıp eğitmen daha yararlı olur benim 4 tane köpeğim var zeytin isimli rotunu 24 günlükken almıştım simdi bizleri cok seviyor ve yanımıazdan hiç ayrılmıyor ama yinede kardesleriyle biraz oynaması fdaha ii olurdu

merhaba, Keşke bukadar erken almasaydınız,neyse bundan sonra yapacaklarınız önemli, 1.4-2 ay kadar köpeğinizi böyle beslemelisiniz; ilk 4 hafta sık sık daha sonra günde 3 sonra 2; 1 Birim inek sütüne,süt kesilene kadar limon damlatılır,dinlendirilir ve süzülür.Süzgeç üzerinde kalan tortu yine 1 birim süte eklenir ve yavruya verilir. İlk başta hafif bir ishal hali gözlenir.Bu durum fizyolojiktir.İkinci yada üçüncü seferde(süt verilmesinde) ishal durumu ortadan kalkar. Not: 1 birim=yarım çay bardağı yada su bardağı ile ölçülebilir... saygılar Hayvanseverlerin buluşma noktası

img

koray136

20 yıl 6 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

kesinlikle inek sütünü saf olarak vermeyin hayvanınıza daha büyük zarer verirsiniz... saygılar Hayvanseverlerin buluşma noktası www.pettr.com

img

koray136

20 yıl 6 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

aslında erken ama ben köpeğimi daha bir aylık bile olmadan almıştım.ilk bir ay ona şekerli süt verdim.yavaş yavaş dişleri çıktığı zaman içine biraz bisküvi de koydum.daha sonra sıcak sütün içine mama karıştırdım o şekilde verdim.ikinci aydan sonra mama yemeye başladı zaten.ayrıca benim köpeğim bana çok çabuk alıştı aldığım ilk gün bana kuyruk sallamaya başladı.her köpek böyle olur mu bilmiyorum.ama eyer hasta olmazsa çok büyük bir sorun olacağını zannetmiyorum.

img

penyezarven

17 yıl 5 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bu yazdıklarım bilimsel ve literatürlere geçmiş bilgilerdir eğer birgün yavru edinecek olursanız bunu yapmanızı öneririm en azından birsey kaybetmezsiniz...saygılar hayvanseverlerin buluşma noktası www.pettr.com

img

koray136

20 yıl 6 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

yazık,o kadar küçük bir köpeği annesinden ve kardeşlerinden ayırmak hiç doğru değil.sağlığı açısından d psikolojisi açısından da bunu asla kabul etmiyorum...

img

şilacık

19 yıl 9 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

1- 45 günden önce alınan köpekler sosyalleşemiyor, daha saldırgan ve daha kolay hastalanan köpekler oluyorlar. 2- inek sütü yüzünden çok yakınımın safkan goldenı öldü.

img

cgdm

17 yıl 3 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ