Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

köpek barınma evinden bir köpek aldım vee

slm arkadaşlar başlıktada belirtiğim gibi ordan bir köpek aldım yavru daha bana mix dediler :) pek de anlamam 1 aylıkmış daha altına edip duruyor bunu yerlere yapmaması için nasıl eğitebilirim birde çok çekingen duruyor hiç sesi çıkmıyor :) neler tafsiye edersınız şimdiden teşekur ederim arkadaşlar

img

fermjj31

19 yıl 3 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Öncelikle köpeğinizle uzun ve mutlu bir birliktelik diliyorum. Tuvalet eğitimi çok kolay olmayan ama az bir sabırla başa çıkabileceğiniz bir konudur. Yöntem 1: Bir odanın zeminini komple gazete kağıdı ile kaplayın. Her gün gazetelerin yarısını diğer yarınının üzerine örterek gazete kaplı alanı yarıya düşürün. Dışkıların hep hazetede kalmasına özen gösterin. Bir kaç gün sonra gazeteleri tamamen atın ve dışarı gezmeye çıktığında yere gazete sererek tuvalete çıkmasını teşvik edin. Kısa bir süre sonra bu işi artık sokakta yapması gerektiğini öğrenmiş olacaktır. Yöntem 2: Eve tuvaletini yaptığında rulo yapılmış ve kağıdı yere vurarak hiddetinizi belli edin ama asla ve asla bunu hayvana vurarak göstermeyin. Bu onda duygusal bir travmaya sebep olabilir. Sokakta ise tuvaletini yapana kadar ilk günler uzun kalın ve tuvaletini yaptığında evdekinin aksine ona sevgi gösterin. Bu suretle bu işi dışarıda yapması gerektiğini anlayacaktır. Bol sabırlar, kolay gelsin...

img

erimer

17 yıl 7 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hocam çok teşekur ederim sizlere

img

fermjj31

ÖZEL MESAJ

çok iyi bişey yapmışsınız bi barınaktan köpek almakla.hayırlı olsun..umarım sağlıkla uzuun bir hayat geçirir...

img

şilacık

19 yıl 9 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

saolun hocam teşekur ederimm

img

fermjj31

ÖZEL MESAJ

gazete kagıtlarını her gün azalttıktan sonra , en son evın içinde en az bir parca gazete kadıgı bırak ,dışarı cıkarmasan bile , evin içinde gazeteye yapmaya başlayacaktır.dostum barınaktan almış oldugun için her köpek gibi ezilmiş olacaktır , tedirgin olması normal lakin verecegın sevgi sonrası mutlaka sana karşılıgını vermek isteyecek , ve gerekli sevgi gösterisinde bulunacaktır .biraz sabırlı olursan görebılırsın.

tebrikler... henüz genç olması çok iyi,bu eğitilebileceğini gösterir,çekingen durması normaldir sonuçta barınaktan aldınız ve size alışkın değil,yerlere yapmamasını önlemenin en iyi yolu; onu bir odaya kapatmanız ve bir süre tek başına kalmasını sağlamanızdır,bu dönemde odanın her yerine gazete kağıdı serin köpek gazate kağıdı üzerine yapmaya alışmalı,bir süre sonra odadan çıkartın ve evin belirli yerlerine gazete kağıdı serin köpeğiniz bunun üstüne yapmaya başlayacaktır...saygılar Hayvanseverlerin buluşma noktası www.pettr.com

img

koray136

20 yıl 6 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ