Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Köpek konusunda yardım.!!!!

merhabalar daha önceden hiç köpek bakmadım. Yeni bir eve taşındık bahceli. Bahcesi 200 m2. Ikı tane ufak kızım var. 5 ve 3 yaslarında. ayrıca buyuk kızımda ve bende allerji var ...o yuzden cok tuylu olmayan bir kopek istiyoruz... aslen kangal istiyordum ama araştırmalarım sonucu insanlnar bizi bu fikirden biraz soguttular...cukur kazar cocuklarla zor olabilir diye... araştırmalarım sonucu karşıma çıkan en çok begendigim köpekler sunlar oldu: greater swiss mountain dog beagle labrador retriever golden retriever ne dersiniz?

img

anilerkan

17 yıl 8 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Eğer cok tuylu kucuk ve aile için kopek isterseniz beaglde tavsiye ederim ama kopek almadan uzun uzun dusunun

aslında ben bu durumda tek bir köpek öneririm.çünkü ne kadar kısa tüylü de olsa alerji yüzünden ayrılmanızı gerektirecek bir durum olabilir ve bir köpeği yarı yolda bırakmak hoş olmaz.

POODLE

yani kokoş köpeği olarak anılan,boyanan ve ilginç şekilde traş edilen köpek.ama aslında süs köpeği değil.standart denilen en büyük boy poodle,bence çok uygun olur.yani büyük köpek istiyorsanız.hem çocuklarla da arası iyi,oyuncu ve köpek IQ listesinde 1 numara..yani bir komutu en kısa zamanda öğrenen ırk.o yüzden sirklerde çok kullanılır.küçümsenecek bir köpek değil.

poodle,tüy dökmeyen TEK ırk.

birkaç foto.kimisi böyle sever,

kimis de böyle.

tavsiyem;tipine değil,huyu ve özelliklerine göre köpek seçmeniz.

bunu istemiyorsanız biraz beklemenizi tavsiye ederim.alerjinin üstesinden gelinebiliyor bazen,iyi tedavi yöntemleri olduğunu duydum.bu şekilde,herhangi bir köpek almak hata olur bence.o yüzden iyi düşünün derim..

Türkiye`de standart poodle bulunur mu,bilemiyorum.minyatürü bulunur muhtemelen,diğerinden şüpheliyim.ama sizinki gibi özel bir durum söz konusuysa ve köpek çok isteniyorsa,gerekirse yurt dışından getirtilebilir.ki bunu bazı veterinerler yapıyor.ama yine de bunu istiyorsanız bir araştırın,bulunabilir belki.

img

o_k_k

19 yıl 8 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ