Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

2006 Izmir Pet & Flora fuari & Canilikte birinci Mimer Köpek Çiftliği!

Sevgili Hayvan Dostlari, Pazar gunu ve havanin da kapali olmasi nedeniyle fuara ilgi coktu. Kalabalik, sergilenen hayvanlar ve ziyaretcilerin hayan dostlariyla epey sıkısıktı ve havasizdi ortam. Ustelik ne yazik ki cok zayifti her zamanki gibi bu sefer de pet & flora fuari. Bir de kucucuk kafeslere konulmus cok sayidaki hayvanin havasizliktan, itis kakis bir kafeste hapsolmaktan ve habire ellenmekten dolayi baygin ve yorgun halleri beni cok uzdu. Oraya tam 11:20 de gittim. Malesef yapilacagi duyuruldugu saatten (12:00) cok sonraya, saat 14:00 a alinmisti Golden yarismasi. Kalabalik ve havasizliktan daha uzun sure kalamayarak show baslamadan ayrilmis oldum. Sadece etrafta yarismaya katilacak birbirinden guzel goldenlari gormekle yetindim. Bir diger uzucu ve sinirlendirici olayi ise MIMER KOPEK CIFTLIGI egitmenlerinin yaptigi showda yasadim. Show`a ilk baslayan sevimli husky show alanindan cikar cikmaz, platformlarin ardinda sisman egitmeni tarafindan fena halde hirpalandi. Nedeni ise show alaninda komutlara itaat etmemis olmasi! Kopek egitmeni olacak o sahis nasil oluyor da bir kopege odulun de, cezanin da hemen iyi / kotu davranis aninda verilmesi gerektigini, sonradan verilen odul ve cezanin hicbir faydasinin olmadigini bilemiyor? Zavalli kopek nicin dayak yedigini bilmiyor platformun arkasinda. Ve nasil oluyor da kopegi cezalandirmanin yolu onu dovmekten geciyor??? Siz siz olun, dostunuzu egitime birakacaginiz ciftligi iyice arastirmadan ve hatta takip etmeden kopeginizi emanet etmeyin. Hele hele MIMER gibi egitim alaninda aslinda hicbir bilgisi olmadigini bugun gozler onunde ispat eden bir yere asla etmeyin! Sevimli dostlarinizla uzun ve mutlu bir yasam dileklerimle...

img

garfield

19 yıl 9 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Olaya bizzat sahit olan arkadasimin sozleriyle size daha da net bilgi vermek istiyorum : ARKADASLAR, BUGUN PET&FLORADA GORDUGUM REZALETI ANLATICAM KAFAYI YEMEK UZEREYIM SINIRDEN. ORADA HEM KOPEKLERIN GOSTERILERI HEMDE YARISMALARI DA YAPILIYOR.BUNUN ICIN BIR SHOW ALANI HAZIRLANMIS.GOLDEN CINSI KOPEK YARISMASINDAN ONCE MİMER KOPEK EGITIM MERKEZININ EGITMENLERI VE KOPEKLERLE YAPTIGI BIR SHOW VARDI.KURT KOPEKLERININ ARASINDA BIR HUSKY VARDIKI ANLATAMAM GUZELLIGINI.ILK SHOWU O YAPTI ZATEN YANINDAKI ALLAHIN CEZASI EGITMEN OLACAK CANI ADAMLA!CANI ADAM DIYORUM CUNKU SHOW BITTIKTEN SONRA ARKAYA GECTIKLERINDE HAYVANA OYLE BIR EZIYET YAPTIKI SOKA GIRDIM.HAYVANCIK SHOW ESNASINDA BIRKAC KOMUTUNA UYMADIGI ICIN ARKAYA GECERGECMEZ HAYVANIN BOYNUNU KOPARIYORDU NERDEYSE.OYLE BIR BAGARDIKI ZAVALLICIK YERDE SURUDU HAYVANCIGI GIRISTI RESMEN.BEN YUKARIDAN KAFEDEN IZLEDIGIM ICIN GORDUM ONU VE BENIM GIBI YUKARIDA OTURAN HERKES.NEYE UGRADIGIMIZI SASIRDIK.HERKES BIR SOK OLDU.OKADAR HAYVANSEVER INSAN ORAYA BUNU MU GORMEYE GELMISTI.ADAM YUKSEK PLATFORMLARIN ARKASINDA GORUNMEDIGINI SANDI YAPTIKLARININ.EVET ASAGIDAKILER GORMEDI AMA KAFEDEKI ONCA INSANI HESABA KATMAMISTI.DIGER EGITMENLERDE OYLECE BAKTI HICBIRI MUDAHALE ETMEDI BILE. HERKES SASKINLIKLA KALAKALDI ONCE SONRA OFKEYLE HER KAFADAN BIR SES CIKTI.ADAMA BAGARDIK AMA O GURULTUDE DUYMADI ZATEN.SINIRDEN GOZLERIM DOLDU.ADAM DIGER SHOWLARA CIKTI.AMA BEN BUNLARI REZIL ETMEYE NASIL CANI OLDUKLARINI HERKESE GORTERMEYE KARARLIYIM. BUNLAR HAYVANLARI DOVEREK EGITIYOLAR DEMEK HERKESIN SOYLEDIGI SEY BUYDU ZATEN ORDA.SAKIN KOPEGINIZI EMANET ETMEYIN BUNLARA.HUSKYNIN BASINA GELEN ONUNDA BASINA GELIR. BUNLARIN YERI URLA-IZMIRDEYMIS.YARIN TELEFON ACIP MUDURUYLEDE GORUSUP CANILIGI ANLATICAM.NASIL YAPILIR BU ONUDA SORUCAM.ISTEYENE TELEFONLARINI VERIRIM.ACIP HADDINI BILDIRMEK LAZIM BIR CANLIYA BU NASIL YAPILIRMIS!!!BUTUN SITELEREDE YAZICAM BUNLARI AFISE EDICEM CANILIKLERINI.SIZINDE BUKONUDA ELINIZDEN GELENI YAPICAGINIZA INANIYORUM. KESKE GITMESEYDIM COK SINIRIM BOZULDU.BIR HAYVANSEVER OLARAK OYLE BIR YERDE ACAYIP HAYAL KIRIKLIGINA UGRADIM. _________________ MİNİK_UĞUR

img

garfield

19 yıl 9 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Maalesef her köpek sahibi gerçek manada hayvansever değildir.Bir çok kişi köpeklerini sırf bazı egolarını tatmin etmek için kullanıyor. Emretmek, hakim olmak duygularını tatmin edenler yada çevresine hava atmak için aksesuar olarak kullananlar çevremde çokça var.Köpek sevgisini karşılıksız veren bir hayvan son yıllarda moda oldu ve birçok kişi sırf bu toplumsal etkileşim yüzünden köpek aldı.Bu konuda ciddi bir pazar oluştu.Bu paydan kapmak isteyen sürüyle uygunsuz kişide her konuda olduğu gibi bu konuyada girdi.Kim bilir göremediğimiz yerlerde daha neler oluyor
Hayvanların gösteri amaçlı kullanılmaları gerçek manada hayvanseverliğe aykırıdır.Bu tanımın içine hayvanlara her tür görsel şaklanbanlık eğitimi verenleri koyuyorum.Çinde hayvanlar arası bisiklet yarışında bir ayı vardı.Hemen yanında elinde sopa ile koşan eğiticisinin eşliğinde pedal çeviriyordu.Bir ayının show uğruna bisiklete binmesi seyredilecek bir marifetmidir yoksa eziyetmidir.?
Kızgınlığınızı çok iyi anlıyorum.İnşallah telefon açıp gördüklerinizi anlatmışsınız tepki göstermişsinizdir.O şirket sahibinin birşey yapacağını hiç sanmıyorum ama genede bir tepki olduğunu bilmeliler. Bu tür her harekette her yerde her defasında tepki almalılar.Bu tepki kafalarına düşen bir su damlası kadar bile etki yapsa genede etkiler.
Bir su damlası pek birşey yapmaz ama ya bin su damlası .
sevgiler

img

frozen

18 yıl 6 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ