Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

arkadaşlar lütfen yardım edin.fikrinize ihtiyacım var...

ben bahçeli bir evde yaşıyorum ve bir alman kurdum iki de pincherım war.alman kurdu erkek pincherlardan biri erkek dieri dişi.alman kurdum badi ye bahçede özel bir bölüm ayırdık.ben birde golden almak istiorm aynı şekilde onada özel bir bölüm ayırılcak.tek korkum alman kurduyla goldenın anlaşamayacağı.eer bir bilginiz warsa benimle paylaşır mısız? şimdiden teşekkür ederim...

img

littleblack

17 yıl 9 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bütün köpekler diğerleri ile anlaşırlar ,hepsine aynı mamayı aynı saatte ayrı bölümlerde ama farklı kaplarda vermekle başlayın daha sonra hepsi yemeklerini bitirince yavaş yavaş sınırları kaldırın,10 gün gibi bir zaman diliminde..ama sınırları kaldırmadan hepsinin yemeklerini sonuna kadar bitirmiş olması şarttır. 2)ortada oyuncak ve kemik vs bırakmayın Ama bilinki bunlardan biri Lider olacaktır diğerleri size yaklaşınca kıskanabilir bırakın kozlarını ve mevkilerini kendileri saptasın..

img

zorooztu1

17 yıl 9 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım köpeklerin eğer yavru ise birbirlerine uyum sağlayacaktır ama farklı yaşlarda ve ırklarda köpeklerin tavrını tam ifade edemeyiz ancak kendi hemcinsleri ile anlaşmazlıkları daha çok olur bence ama dikkat edeceğin şey köpekleri küçük yaşta birbirine alıştırmaktır çünkü bir golden in bir alman kurdunun ne kadar kıskanç olup olmadığını kestirmen ve göstereceğin ilginin dozunu ayarlamak senin açın dan hayli güç olacaktır teşekkür ler kolay gelsin birbirlerine yavaşça ve zamanla alışırlar ulaşamasınlar ama birbirlerini görsünler o zaman daha rahat severler ama hepsi etrafında iken golden ınla oynayacağın bir oyun kopeğinin üstune zıplaması gibi bunu bir kurt veya rot oyun olduğunu anlamaz ve seni savunmak için diğer köpeğine zarar verebilir bunlara dikkat onlar unutmaki sevinçli bir kahkahayı ve sinirli bir bağırmayı ayırt edemezler inşallah yardımcı olabilmişimdir