Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

karar veremiyorum, lütfen yardım edin..

Arkadaşlar yakın zaman içerisinde bir köpek almak istiyorum ama bir türlü karar veremiyorum.. Adaylarım siberian husky, golden ve jack russell.. Siz hangisini, hangi sebepten tavsiye edersiniz.. Evimizin bahçeli olduğunu ve ilk kez köpek bakacağımı da belirteyim..

img

meds

17 yıl 10 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

siberian husky bence alma çünkü bildigin gibi husky soguk iklim köpegi golden de olur jack russell de olabilir goldeni sevecegine eminim çünkü çok uysal ve sevimli bir köpektir ama jack russell ti bilmiyorum ama oda sevimli bir köpege benziyor

img

muratbalaban

18 yıl 1 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

keşke biraz durumunuzdan bahsetseydiniz,bahçe olması dışında bazı gerekli bilgi var.bu arada bu 3 köpek de insanlara çok düşkün,sürekli birileriyle olmak isterler. mesela;hangi şehir_? soğuk bir memleketse(Adana`da bile besleyen var tabii.ama ömrünü ciddi ölçüde azaltıyor böyle şeyler..hem de hayvan zombi gibi dolaşıyor,o yüzden gerçekten soğuk bir yerden bahsediyorum)ve eğitemesem de,söz dinlemese de sorun olmaz derseniz husky olabilir..ama bahçede kalacaksa çalınma ihtimali çok yüksek. 3ü de hareketli köpek.ama galiba en hareketlisi,Jack Russel.top gibi yerinde durmaması sinirlendirmeyecekse tatlı bir dost. genelde diğer köpeklerle araları pek iyi olmuyor,terrier kanı var ne de olsa :) yavruyken güzelce sosyalleştirmek lazım nolur nolmaz.diğer hayvanlarla da anlaşamaz. bol hev hev de duyabilirsiniz.. golden,bebekliği en zorlu geçen köpk deniliyor,bilemiyorum.güzel yönlerini zaten çok yerde görebilirsiniz.pek hazzetmem,bir yorumum yok bu köpek hakkında. 3ünün içinde en koruyucu olan,Jack Russel.zeki,biraz inatçı.ve eğer onu sürekli oyalamazsanız,zekasını kullanma olanağı bulamazsa huysuz,sürekli havlayan bir köpek olabilir. ve listeye başka köpekler de ekleyin,öyle karar verin isterseniz.gerçi bu köpekler beklentilerinizi karşılıyorlarsa,siz de onlarınkileri karşılayabilecekseniz ne mutlu tabii. bol şans.

img

o_k_k

19 yıl 8 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

iyi ki bi yardım istedik yani.. hepi topu 2 kişi fikirlerini söylemiş.. Hayır yani, o kadar köpek sahibi üye var, hepsi iyi ya da kötü düşüncelerini söylese, ben de çabuk karar verebileceğim..

img

meds

17 yıl 10 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence husky alma çünkü hayvana yazık oluyo o köpeğin karlı havada sabahları 2-3 km koşması lazım eğer evin bahçeliyse golden almalısın çunkü jack russell biras asabidir.ama golden tamamen oyun içindir.golden almalısın pişman olmazsın.

img

littleblack

17 yıl 9 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhana bence golden al ben yeni kayıt oldum buraya o yüzden senin yazdığını yeni görüyorumm neden golden die sorarsan golden çok sağdık bir hayvan bide akıllı...

img

zeyno_19

17 yıl 9 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhana bence golden al ben yeni kayıt oldum buraya o yüzden senin yazdığını yeni görüyorumm neden golden die sorarsan golden çok sağdık bir hayvan bide akıllı...

img

zeyno_19

17 yıl 9 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

golden al zeyno sana çok iyi arkadaş olcağına eminim :D

img

efe2006

17 yıl 9 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ