Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

kangala yazık olur mu (cok onemli)

Selamlar, Ben bir kangal hastasıyım ve yeni dogan bir kangal yavrusu buldum ve almayı dusunuyorum. fakat evimizin bahcesi sadece 80 metrekare. kangal ozgur bi hayvan oldugu için burda mutsuz mu olur? ikinci olarak izmirde yasadıgım icin sıcak bir iklim olacak onun icin bahceya kucuk bi havuz olsa onun yazın serinlemesini saglayabilirmiyim. ücüncü olarak da aksamları 2 saat tasmayla dolastırmak ne derece kangala yetecek cunku sehirde onu salamıycam ve ormana da herzaman goturemicem. bir de benim 3 yasında bi terrierim var. kangal 1 aylıkken gelecek yani onun yanında buyucek, aralarında anlaşabilirler mi? Cevaplarınız icin simdiden tesekkurler.

img

denizkarsu

17 yıl 10 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bendede hem labrador hemde kangal war we kangal 3 aylık labrador 6 aylık we gayert iyi anlaşıyorlar...yer konusunuda hiç sorun etme hava sıcak zaten köpeğe eziyet edersin sabah gezdirrken havuzunda warmış yatsın orda serinlesin akşamlarıda yaklaşık 3-4 km gezdirsen yeter...

img

ycaars

17 yıl 10 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

denizkarsu, Ömrünü Kangal Köpeği`ne adamış biri olarak, İzmir`de 80 m2 bahçeli bir evde Kangal yavrusuna yazık olacağıdır. Ama nasıl olsa bu Kangal İzmir`de. Nasıl olsa birisi alacak. Öyleyse hevesin var, sen al ve yetiştir. Kangalı havuz yoluyla serinletmeni tavsiye etmem. Köpeklerde derinin üstünde yağlı bir tabaka bulunur. Bu yağlı tabaka vücudu mikroplara karşı koruyan bir tabakadır. Sık sık suya sokar veya yıkarsan, bu yağlı tabaka yıkanır, gider. Böylece köpeğin mikrop kapma ve hastalandırma riskine girmiş olur. Günde 2 saat gezdirmen yararlı olur. Kangalın ile ne kadar fazla vakit geçirir ve ona sevgini gösterirsen, onu o kadar mutlu etmiş olursun. Böylece köy ortamında ve koyun sürüsü yanında yaşayamamış olmanın eksikliğini telafi edebilirsin. Daha fazla bilgi için, sitenin ana sayfasında bir adet makalem var. Aslında o makale kitabımın bir özeti. Onu okursan, daha fazla bilgi edinebilirsin. Selamlar Orhan YILMAZ www.kangals.com

Degerli Ycaars ve Orhan Hocam ilgilendiğiniz icin cok tesekkurler. Hocam ben herhangi bir sorunda sizinle mail yolu ile baglantıya gecmek isterim. Sizin icin de mumkun mudur?

img

denizkarsu

17 yıl 10 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

...koskoca dağ köpeğini maymun ettiler..hayvan Türkiye`de üretildiğine bin pişman..akıllı adam o hayvanı İzmir`e niye getirmişse,köpek kalmamış gibi...mal sanıyorlar,kürkle Adana`da dolaştırmak lazım şimdi o adamı.. başka şehre gitme gibi bir lüksü yok madem....... çok sinirleniyorum ya öyle adamlara! neyse.. normalde dağ-bayır tüm gün dolaşan ve aslında tasmayı da pek sevmeyen bu köpeği hergün 2 saat gezdirecek birisini bulabildiği için yine şanslıymış.. mutluluklar diliyorum

img

o_k_k

19 yıl 8 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

o_k_k dogru soyluyosun ark..millet ucmus koskoca kangali izmirde bahcede haklisin valla hakini yemem