Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

rot pitt

5 6 aya kadar rot veya pitbull gibi saldırgan yapılı köpeklerin ruhsat ve kısırlaştırma zounluluğu getirileceiğini duydum. Ve pitbull sahipleri son günlerde sıkça duyduğumuz PİTBULL SAHİBİNE SALDIRDI.haberleri doğru mu? bir köpek nasıl olurda saibine saldırır??? bilgisi olan akadaşların cevaplarını bekliyorum......

img

justmy

17 yıl 10 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba.. Bakın o sahibine saldıran köpekler genelde kavga ettirmek için yetiştirilen köpekler oluyor.. Köpeğe çiğ et veriyorlar karanlık odaya koyuyorlar ve ona çok kötü davranıyorlar ilgilenmiyorlar (hatta sevmiyorlar bile denebilir..).. Onları sadece dövüşsün ben ondan para kazanayım diye besliyorlar.. Hayvanda böyle bişeyin farkındadır değilmi.. Oda sahibini sevmez ve onun yüzünden yaralandığını hisseder.. Bunun sonucunda köpek sahibine saldırır ve güçlü oldukları için çok kötü yaralarlar veya öldürürler.. (Köpeklerde insanlar gibi bir yere geldikten sonra dayanamıyorlar demekki)

Her köpek cinsinin kendine özgü karekteri olduğu gibi aynı cins köpekler içinde de gene büyük karekter farklılıkları vardır.Birde her köpek sahibi kendi  köpeğini mutlaka sever ve ona doğru biçimde bakar diye düşünmek yanlış olur.Türkiyede bir süredir köpek sahibi olmak ,kulağa küpe takmak gibi görsel bir modaya döndü.Pittbull yada Rotweiller yada Dogo Argentino gibi köpekler de bu modanın en aranılan aksesuarları arasında.Birisi bir yazı yazsa ve falanca cins köpek var acaip saldırganmış pittbulları bile hallediyormuş dese bu kişilerin çoğu hemen o cinsin peşine düşer çünkü amaç bir canlıyı, bir köpeği sevmek değil onu aksesuar olarak kullanmak.Bunu da genelde kendi varlığına güvenemeyen ve kendisinde eksiklik hissederek onu kapatmaya çalışan psikolojik yapıdaki insanlar yapar.Ben kendi köpeğine eğlenmek amacıyla eziyet eden ,rahatsız eden ve köpeğini çileden çıkaran pek çok köpek sahibi gördüm.Köpek sahibine saldırmışa ya çileden çıkmıştır yada öyle yapması gerektiğini düşünmüştür.O köpeğin sahibine bir dikkat etmek lazım.Bu saldırya uğrayan tipler genelde köpeklerini görsel aksesuar olarak kullanan ve psikolojik açıdan ezik kişilerdir.Bu kişilerde hep saldırgan karekterli köpekler beslerler.Bu 2 faktör yan yana gelince bir iki derken gün gelir köpek sahibine saldırır ve bu seferde adı sahibine saldıran canavara çıkar.Tabi bu saldırı olayı köpeğin cins karekterine göre  mesela Goldenlerde çok zor olur ama pittbullarda çok kolay olur.

img

frozen

18 yıl 6 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu karar biraz geç alındı... ama biliyorum ki o sözde köpek sahipleri yine gizli gizli üretmeye çalışacak. pitbulları bodrumda yavrulatır,el altından 13 yaşındaki çocuklara verirler belki yine..allah kahretsin onları.. ah buna bir uyulsa..bir uyulsa..o kadar güzel olacak ki..

bir de 18 yaş altındaki sahiplerin elinden alınmaları lazım bence bu tip köpeklerin.doğmadan kurtarılan köpeklerin yanısıra şu anda acı çeken köpeklerin de kurtarılması lazım bence.

kendinden emin,iyi niyetli,deneyimli,güçlü insanlara göre dedikçe tam tersi tipler peşine düşüyor hayvanların..

img

o_k_k

19 yıl 8 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ